Tiger Global, Hintli endüstriyel IoT girişimi Infinite Uptime’ı 18,8 milyon dolarlık finansman turunda destekliyor

Sonsuz Çalışma SüresiMakineler için kestirimci bakım çözümleri sunan Hintli bir endüstriyel IoT girişimi olan Tiger Global liderliğindeki devam eden finansman turunun bir parçası olarak, 60 milyon $ post-para değerinde ek 18,85 milyon $ güvence altına aldı.

B3 Serisi turu, Mayfield, GSR Ventures, VenturEast ve THK gibi diğer mevcut yatırımcıların da katılımını gördü. Yatırım, girişimin küresel pazar payını güçlendirmesine ve değer dağıtımını genişletmesine yardımcı olacak dedi.

Aşınma ve yıpranma, bozulma ve artan titreşimler gibi mekanik problemler sıklıkla üretim tesislerinde ekipman arızalarına katkıda bulunur. Sonsuz Çalışma Süresi, bulut veri yedekleme desteği ile tamamlanan gerçek zamanlı durum izleme dahil olmak üzere bir dizi vazgeçilmez özellik sunan endüstriyel veri analitiğini kullanarak bunların hafifletilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, canlı izleme yetenekleri ve Kalan Kullanım Ömrü (RUL) ile arıza süresini tahmin etme yeteneği sağlayan akıllı bir panoya sahiptir ve işletmelerin strateji oluşturmasına ve zamanında bakım eylemlerini yürütmesine olanak tanır.

Aralık 2015’te kurulan Pune merkezli girişim, tesis güvenilirliğini artırmaya yardımcı olmak ve üretim tesisleri için arıza öngörülebilirliği sunmak için akıllı veri analitiğini kullanan uzaktan durum izleme, veriye dayalı makine tanılama ve dijital güvenilirlik hizmetleriyle kişiye özel çözümler sunuyor.

Infinite Uptime Kurucusu ve CEO’su Raunak Bhinge yaptığı açıklamada, “Bu yatırım, iş stratejimizin ve büyüme potansiyelimizin güçlü bir doğrulamasıdır” dedi. “Bu, temel araştırma ve ürün geliştirmeye büyük yatırımlar yapmamıza, yeteneklerimizi ve genel uzmanlığımızı genişletmemize olanak tanıyarak, daha fazla değer sunmamıza ve sürekli gelişen bir pazarda müşterilerimizin ihtiyaçlarını aşmamıza yardımcı olacak.”

Başlangıç, 300’den fazla müşteriyi bir araya getirdi ve dünyanın farklı yerlerindeki müşterileri arasında Vedanta, JSW Steel, Hyundai, Borosil, Ceat ve Adani gibi şirketleri sayıyor.

“Sonsuz Çalışma Süresi, üretim ortaklarının gelişmiş tesis güvenilirliğini, üretim hacmini ve genel verimliliği görmelerine yardımcı oldu. Tiger Global Ortağı Griffin Schroeder yaptığı açıklamada, “Onların ve devam eden büyümelerinin arkasına yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Infinite Uptime, gelişmiş analitik, yapay zeka ve uzaktan izleme yeteneklerinden yararlanarak müşterilerinin 11.000 saatin üzerinde planlanmamış kapalı kalma süresinden tasarruf etmelerine yardımcı oldu.

“Infinite Uptime’ın tohum yatırımcısı olarak Mayfield, IoT alanında sadece bir pazar lideri değil, aynı zamanda bir misyoner haline geldiğine de tanık oldu. Mayfield Yönetici Ortağı Vikram Godse, “Heyecanımızı koruyoruz ve Infinite Uptime’ın heyecan verici yolculuğunda diğer yatırımcılarla birlikte yatırım yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Girişimin, Hindistan’ın batısındaki Pune kentindeki Hindistan ofisi dışında Berkeley, California ve Dubai’de ofisleri bulunuyor.

VenturEast Ortağı Sanjeev Yamsani, “Sonsuz Çalışma Süresinin fabrika katlarının verimliliğini artırmada ve böylece küresel güneyin rekabet etmesini sağlamada önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz” dedi. “Ürünü Hindistan’dan küresel güneye ölçeklendirme yetenekleri, Hindistan’ın dünya için inşa edebileceği ikna edici bir inovasyon örneğidir.”

Infinite Uptime’a yapılan yeni yatırım, küresel VC’ler paralarını yatırma konusunda oldukça bilinçli olduğundan, Hintli yeni başlayanların sermaye artırmak için mücadele ettiği bir zamanda geldi. makro düzeyde fon sıkışıklığı birlikte mali usulsüzlük sorunları ülkedeki en iyi girişimlerden bazılarıyla boğuşuyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın