Telegram kullanıcılarına emoji konum güncellemeleri ve öteki yenilikler

Telegram kullanıcılarına emoji konum güncellemeleri ve öteki yeniliklerTelegram bu ay, premium olmayan kullanıcılarını, daha çok emoji tepkisine erişimlerini sağlayarak memnun etmeye çalışıyor. Bu hususiyet artık tüm kullananların konuşmaya katkıda bulunmanın alternatif bir yolu olarak bildiri balonlarına bırakabilecekleri düzinelerce emoji arasından seçim yapmalarına imkan tanıyor. Premium için ayda 13,99 TL ödüyorsanız, geçen ay yayınlanan özel animasyonlu emoji paketleri ve diğer yeni özellikler vesilesiyle esasen sonsuz sayıda tepki seçeneği elde ediyorsunuz.

Ücretli Telegram Premium aboneleri, temaya bakılırsa renkleri değiştirebilen varsayılan yedi emojiye ayrıca artık bütün animasyonlu emojileri bir vaziyet olarak kullanabilir. Örneğin, Xbox’ınızda oyun oynamakla meşgul olduğunuzu belirtmek için dönen bir oyun kumandası emojisi seçebilirsiniz. Bu, arkadaşlarınızın sohbet listelerinde, gruplarında ve profil sayfanızda, durumu yürütmek için dokunacağınız normal Premium rozeti yerine görünür.

Sık sık kullanıcı çıkışı meydana getiren ve tekrar oturum yapan kullanıcılar için, e-posta adresine geçici bir kod gönderen veya Apple yada Google ile Giriş Yap sistemlerinden yararlanan daha iyi bir celse açma sistemi de var. IOS kullanıcıları, oturum açmak için kullanıcı arayüzünün geliştiğini ve Android kullanıcıları ise keyifli animasyonları içerdiğini fark edecekler.

telegram emoji

Android kullanıcılarından bahsetmişken, tatbik artık medyayı işlerken daha akışkan animasyonlara sahip olacak. Ayrıca uygulama simgesi Android’in renk ve karanlık mod ayarlarıyla eşleşecek. IOS sürümünde olduğu şeklinde, İndirilenler bölümünde öğelere öncelik verilebilir, böylece büyük ve sıkıştırılmamış görüntüleri daha süratli indirebilirsiniz.

telegram android indirmeler

Son olarak, Telegram kullanıcı profilinizi paylaşmak için daha iyi bir rabıta biçimi var. Eskiden kullanılan t.Me/kullanıcıadı yerine, artık sesli olarak paylaşması daha kolay ve erişilebilirlik açısından daha iyi olacak kullanıcıadı.T.Me formatını kullanabilirsiniz.

Telegram son zamanlarda aboneler için daha fazla Premium hususiyet ekleyerek dikkate kıymet bir ilerleme kaydetti, ancak süreçte bazı gecikmeler de oldu. Kurucu Pavel Durov geçtiğimiz haziran ayında, çıkıştan hemen önce yakında gelecek özellikler hakkındaki bilgi verirken, reklamların kaldırılmasının yanı sıra, büyük boyutlu dosya desteği ve emoji tepkileri gibi kuvvetli kullanıcı hedefli özelliklerden de bahsetmişti.

Kullanıcıların kendi sürümlerini oluşturabilmeleri için aleni bir özel platform içeren yeni animasyonlu emoji özelliğinin “insanların kendilerini ifade etme biçiminde devrim yaratacağını” söylemişti. Apple, görünüşe bakılırsa kendi hususi tasarımlarına oldukca yaklaştığını planladığı “Telemoji” özelliğinden dolayı, daha önceki bir güncellemenin çıkışını engellemişti. Ancak Telegram en nihayetinde akışkan animasyonlara haiz yüzlerce vektör tabanlı emojiyi ekledi.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın