TechCrunch Disrupt’ta Fintech Stage ajandasının duyurulması

Karmaşık düzenlemelerle uğraşmanız ve parayla ilgilendiğiniz için hizmetinizin son derece güvenilir olduğundan emin olmanız gerektiğinden, bir fintech girişimi oluşturmak kolay bir iş değildir. Bu yüzden yepyeni yarattık fintech sahnede TechCrunch Bozma ve bunu nasıl başardıklarını öğrenmek için fintech’teki en parlak beyinlerden bazılarını davet etti.

Birkaç yıl önce, finansın teknolojideki en yenilikçi alanlardan biri haline geleceğini hayal etmek zordu. Yine de fintech dünyası, finansal hizmetleri modernize etmeye, ödemeleri basitleştirmeye ve finansal ürünleri her yere yerleştirmeye çalışan girişimcilerle sürekli gelişen bir dünya.

adanmış ile Fintech Sahnesi TechCrunch Disrupt’ta en ilginç fintech konuları hakkında uzun uzun konuşmak için bolca zamanımız olacak. Ödemelerin geleceğini tartışacağız ve küresel kapsam, anında ödemeler, aboneliğe dayalı faturalandırma ve karmaşık ticari iş türleri ile yeni iş fırsatlarını nasıl ortaya çıkaracağını göreceğiz.

Ayrıca açık bankacılık ve gömülü finans hakkında söyleşilere de ev sahipliği yapacağız. Bunlar, fintech endüstrisi için potansiyel olarak herhangi bir startup’ı bir fintech startup’ına dönüştürebilecek ve finansal ürünleri son müşteriye çok daha yaklaştırabilecek iki büyük değişiklik.

Bazı tecrübeli yatırımcılar da bir fintech startup’ı yönetmenin getirdiği tüm iniş ve çıkışları tartışmak için bize katılacak. Ve son zamanlarda değerleme kesintileri ve düzenleyici değişikliklerle gerçek bir roller coaster oldu.

İşte gündeme ilk bakışınız – ancak daha fazlası için bizi izlemeye devam edin!

Amiral gemisi başlangıç ​​etkinliğimiz TechCrunch Disrupt, 19-21 Eylül’de San Francisco’ya dönüyor ve pay hakkında konuşmak. Seni orada görmeyi umuyoruz. Biletler şimdi satışta.

TechCrunch Disrupt 2023’te Fintech Stage gündemi

Plaid’den Zach Perret Açık Bankacılık Konusunda Açılıyor

Zach Perret ile (Ekose)

Plaid’in binlerce canı oldu. Düzenleyici kaygılar nedeniyle başarısız olan Visa ile 5 milyar dolarlık bir satın alma anlaşmasının ardından, şirket duraklatma düğmesine basmadı. Bunun yerine, açık bankacılık hayalini gerçeğe dönüştürmek için durmaksızın özellikler sunuyor ve para topluyor. Ya banka hesabınıza herhangi bir yerden bağlanabilseydiniz? Ya para göndermek kısa mesaj göndermek kadar kolay olsaydı?

Gömülü Finans ile Para Hareketi Yapmak

Peter Hazlehurst (Synctera), Laura Spiekerman (Alloy) ve Amanda Swoverland (Unit) ile

Bir banka hesabı oluşturmak, para depolamak, bir ödeme kartı almak ve borç para vermek, bir sosyal ağda hesap açmak kadar kolay olmalıdır. Ya da en azından gömülü finansın vaadi budur. Bu nedenle, yeni bir finans altyapı şirketleri dalgası bankacılığı yeniden icat ediyor ve potansiyel olarak herhangi bir şirketi bir fintech şirketine dönüştürebilirler.

Ödemelerin Geleceği

Céline Dufétel ile (Checkout.com)

Ödeme girişimi Checkout.com, 2021’deki teknoloji finansmanı patlamasından yararlandı ve 40 milyar dolarlık bir değere ulaştı. O zamandan beri hem Stripe hem de Checkout.com dahili değerlemelerini düşürmek zorunda kaldı. Ancak Checkout.com başkanı Céline Dufétel, ödemeler şirketinin hâlâ büyüme modunda olduğunu ve özellikle ABD için büyük beklentileri olduğunu kanıtlamak için burada.

Kitlesel Kabul için Blok Zincirleri Oluşturma

Jesse Pollak (Coinbase), Grace Torrellas (Polygon) ve konuşmacı ile birlikte duyurulacak

Kripto ekosistemi geliştiricilerden, geleneksel kurumlardan ve büyük markalardan daha fazla ilgi gördüğünden, büyümek için ana akım benimsemeye ihtiyacı var. Bunu yapmak için blok zincirlerinin, ücretleri düşük tutarken saniyede daha büyük ve daha hızlı işlemleri destekleyebilmesi gerekir. Ama bir sonraki seviyeye geçmek için ne gerekiyor? Ve bu görevi hızlandırmaya yardımcı olmak için büyük blok zincirleri ve kripto projeleri benzer şekilde ne yapıyor?

a16z’den Arianna Simpson, Web3 Yatırım Sözü Üzerine

Arianna Simpson (Andreessen Horowitz) ile

Evet, diğer VC’ler başka ufuklara bakarken web3 stratejilerini ikiye katlayan kripto odaklı yatırımcılar var (ahem, AI). Arianna Simpson, a16z’nin multi-milyar dolarlık kripto fon(lar)ı için sermaye dağıtan genel bir ortaktır. Diğer yatırımcılar, piyasadaki gerilemenin ortasında kripto endüstrisinden uzaklaşırken, a16z’nin neden ve nasıl tutunduğunu, stratejilerini, yatırım ortamını nasıl gördüklerini ve daha fazlasını öğrenmek istiyoruz. Ayrıca düzenleyici ortamın risk sermayedarları ve yatırım yaptıkları projeler için ne anlama geldiğine de değineceğiz.

Fintech Yatırımı Gönülsüzlere Göre Değil

Mark Fiorentino (Index Ventures), Emmalyn Shaw (Flourish Ventures), Jillian Williams (Cowboy Ventures) ile

Risk sermayedarları son yıllarda fintech şirketlerine milyarlar akıttı ve bu da onu startup dünyasında en çok yatırım yapılan kategorilerden biri haline getirdi. Finansman hızı yavaşlamış olsa da, finansal teknolojinin potansiyeli konusunda hala yükselişe geçen çok sayıda yatırımcı var. Fintech içindeki hangi sektörler en çok umut vaat ediyor? Hangisi çok fazla yutturmaca gördü? Hangilerinin dirençli olduğu kanıtlanmıştır?

2023’ü boz 19-21 Eylül tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşecek. geçiş kartınızı satın alın Şimdi! Cidden, ne bekliyorsun?

Şirketiniz TechCrunch Disrupt 2023’e sponsor olmak veya katılmakla ilgileniyor mu? Sponsorluk satış ekibimizle şu şekilde iletişime geçin: bu formu doldurmak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın