Tarkan tarifesi 15 bin TL’yi buluyor

Tarkan tarifesi 15 bin TL’yi buluyorİzmir’in hasım işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü dolayısıyla 9 Eylül’de pek oldukça etkinlik bekleniyor.

Etkinlikler çerçevesinde düzenlenecek artırılmış gerçeklik destekli interaktif teatral gösteri, toplam 8 bölümden oluşacak ve ortalama 40 dakika sürecek. 180 dansçı ve 300 saha çalışanının sorumlu olduğu etkinlikte 1 orta kule, 6 yan kule ile izleyenlere 360 derecelik şov deneyimi yaşatılacak. Bin 300 metrekarelik led ekranın kullanılacağı gösteriyi aynı anda yüz binlerce şahıs izleyebilecek.

Gecenin finalinde ise Tarkan konser verecek. Tarkan’ın konseri sebebiyle Kordon’daki kafe ve restoranların rezervasyonları günler önceden doldu. Kordon’daki pek oldukca restoran, Tarkan konserine özel kişi başı 2 bin ile 15 bin TL arasında değişen menüler oluşturdu.

“Rezervasyonlar yüzde 99 oranda dolu”

Tarihi güne tanıklık etmek isteyenlerin o gün Kordon’u dolduracağını ifade eden Kordon İş Adamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı, “İzmir, muhit iller ve hatta yurtdışından rezervasyonlar yapıldı. İzmir’in doğum günü en güzel biçimde kutlanacak. Bu tebrik Tarkan ile de taçlanacak. Çevre restoranlarda rezervasyonlar yüzde 99 miktarda dolu. Bazı vatandaşlar dolu olmasına karşın bir sandalye dahi olsa taleplerde bulunuyor” dedi.
Kordon’daki kutlamalara milyonlarca kişinin katılmasının beklendiğini anlatım eden Şanlı, “Esnaflar taleplere yetişemiyor. Bazı vatandaşların balkonlarını da kiraladığı söyleniyor. Miting günlerinde olduğu şeklinde birtakım vatandaşların da teknelerle gelmesi planlanıyor. Esnaflarımız, yoğunluk nedeniyle menüler oluşturdu. 2 bin liradan 15 bin liraya kadar menüler var ve yok satıyor şuanda” diye konuştu.

“Erken gelen masaya oturacak”

Masa ayırmaları için kendilerine çok istek geldiğini ifade eden kafe işletmecisi Cemal Levent ise “Biz sürekli gelen kendi müşterimizi mağdur etmek istemediğimiz için talepleri geri çeviriyoruz. Erken gelen masaya oturacak. Bir masa için 600 TL öneri eden oldu fakat bizler geri çevirdik. ‘Para kazanmak istemiyor musunuz?’ diye reaksiyon de gösterenler oldu” dedi.

Levent, çevredeki binalardan balkonlarını 10 bin lira ve bin dolar şeklinde fiyatlara kiraya verenler bulunduğunu da söyledi.

Konser alanı civarındaki konut sahiplerinin de yine o güne hususi organizasyonlar düzenlediği ileri sürüldü. Bazı ev sahiplerinin balkonlarını yüksek fiyatlardan kiraladıkları ifade edildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın