Realme’den yeni bir akıllı telefon, parlak zeka saat ve kablosuz kulaklık: C33, Watch 3 Pro ve Buds Air 3S

Realme’den yeni bir akıllı telefon, parlak zeka saat ve kablosuz kulaklık: C33, Watch 3 Pro ve Buds Air 3SRealme üç yeni çıkan ürünü gözler önüne çıkardı. Realme C33 zeki telefon, Watch 3 Pro parlak zeka saat ve Buds Air 3S kablosuz kulaklık firmanın ürün portföyünün en yeni üyeleri oldu.

Realme C33

Realme C33’e bakıldığında akıllara Realme 9i 5G modeli geliyor. C33’te 6.5 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Ekran üzerindeki çentik 5 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Dokunuş örnekleme hızı 120 Hz olan ekranın maksimum parlaklık seviyesi ise 400 nit. Çözünürlük mevzusunda resmi bilgi verilmese de 720p olması olası görünüyor.

Akıllı telefonun arka açık oturum tasarımı Realme tarafınca “sınırsız deniz tasarımı” olarak adlandırılıyor. Burada 50 megapiksel ana kameraya derinlik sensörü ve LED flaş birlikte rol alıyor.

Realme C33’te Unisoc T612 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Depolama alanı ise 128 GB. Depolama alanının üzerine microSD kart desteği ile 1 TB daha eklenebiliyor. Android 12’yi ise Realme UI S Edition kullanıcı arayüzü tamamlıyor.

Realme C33’te 3.5 mm. Kulaklık jakı, kenara yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı ve Dirac 3.0 ses desteği mevcut. Akıllı telefona gereksinim duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh kapasiteli pil veriyor. Bu pil 10W şarj desteğine haiz.

Akıllı telefon için Kum Altın, Su Mavisi ve Gece Denizi olarak adlandırılan üç renk seçeneği sunuluyor. Realme C33 Hindistan’da 12 Eylül’de 8999 rupi (2054 TL) süregelen fiyatlarla piyasaya çıkacak.

Realme Watch 3 Pro

Realme’nin yeni zeki saati Watch 3 Pro, isminden de anlaşılabileceği suretiyle geçen yıl çıkan Watch 2 Pro’nun takipçisi. Akıllı saatte 1.78 inç büyüklüğünde 448 x 368 px çözünürlüklü yuvarlak renkli AMOLED monitör bulunuyor. Ekranın maksimum parlaklık seviyesi ise 500 nit.

Realme Watch 3 Pro 100’den fazla hareketli ve sabit kadran seçeneğini destekliyor. Buna ek olarak, saatin bağlı olduğu telefonda bulunan bir resim da kadran olarak ayarlanabiliyor.

Realme Watch 3 Pro ile Bluetooth üzerinden telefon görüşmesi yapmak mümkün. Kalp atış hızı ekranı, uyku takip edeni, kandaki oksijen seviyesinin ölçümü şeklinde standart görevleri yerine getirebilen Watch 3 Pro ile stres seviyesi de ölçülebiliyor. Kadınlar için adet döngüsü takibi özelliği de Realme’nin yeni akıllı saatinde mevcut.

Realme Watch 3 Pro 110’dan fazla kapalı ve açık alan spor modunu destekliyor. Saatte IP68 suya dayanıklılık sertifikası olmadığı için yüzme esnasında Watch 3 Pro’yu kullanmak mümkün olmuyor.

Realme Watch 3 Pro’ya ihtiyaç duyduğu enerjiyi 345 mAh pil veriyor. Bu pilin 10 günlük bir kullanım süresi sağladığı belirtiliyor. Akıllı saat Hindistan’da 9 Eylül’de 4999 rupi (1141 TL) karşılığında satışa sunulacak.

Realme Buds Air 3S

Realme’nin yeni kablosuz kulaklığı Buds Air 3 Neo ve Buds Air 3’ün arasında konumlanıyor. Çevresel gürültü kısıtlama özelliğine haiz kulaklık, telefona Bluetooth 5.3 ile bağlanıyor. IPX5 suya dayanıklılık sertifikası da Buds Air 3S’in özellikleri içinde yer ediniyor.

Realme Buds Air 3S ile 7 saat süresince müzik dinlemek veya 16 saat süresince telefonla konuşmak olası. USB-C girişi üzerinden pili doldurulan şarj kutusu ise fazladan olarak 23 saat süresince müzik dinleme imkanını veriyor. 10 dakikalık bir şarj, 5 saat süresince müzik dinlemek için yeterli oluyor.

Realme Buds Air 3S 14 Eylül’de satışa sunulacak. Kulaklığın fiyat etiketinde 2499 rupi (578 TL) yazıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın