Starling’in sonuçları, yüksek faiz oranlarının fintech için bir nimet olabileceğinin daha fazla kanıtı.

Bu aydan daha erkenbirkaç popüler Amerikan fintech şirketinin hızlı gelir artışı görmek yüksek faiz oranları sayesinde. Temel olarak, faize dayalı gelir, ekonomi çöktüğünde insanlar aktif ticaretten geri çekilirken Coinbase ve Robinhood’daki tüketici alım satım faaliyetlerindeki düşüşleri dengelemeye yardımcı oluyordu. ekşi.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Bu ekonomik bozulmanın bir kısmı dünya çapında yükselen faiz oranlarından kaynaklandı, ancak ülkelerin faiz oranlarını artırma konusunda daha ölçülü bir yaklaşım benimsemesiyle, mevcut ekonomik döngünün en yüksek oran ortamına yaklaştığımızı iddia edebilirsiniz. Ne olursa olsun, faiz oranlarındaki bu artış, hem kamu hem de özel sektördeki fintech’ler için büyük bir büyüme fırsatı yarattı.

Bugüne kadar 1,1 milyar dolar toplayan İngiltere merkezli bir neobank olan Starling’e girin, Crunchbase başına. Şirket, uzun süredir CEO’su ve kurucusu Anne Boden’in istifa etmesi nedeniyle bugün haberlerde yer alıyor. Gibi TechCrunch’ın kendi Ingrid Lunden parçasında işaret etti“kalkış zamanlamasının altında yatan bir hikaye varsa, bunun ne olduğu tam olarak belli değil.”

Ama bir hipotezim var. Şirketin son durumunu okumak yıllık rapor, neobank’ın mali durumunu iyileştirmekte olduğu açık. Uzun süredir kurucu olan biri için şirketini açık bir başarı noktasına getirmek biraz ara vermek için makul bir zamandır. Bu benim tahminim.

Ve Starling’in güçlü sonuçlarını yönlendiren nedir? Katkıda bulunan birkaç faktör var, ancak bunların en önemlisi – tahmin ettiniz – faize dayalı gelirin artması. Diğer neobankaların da benzer kazançlar elde etmesini bekleyip bekleyemeyeceğimizi görmek için bu sabah rakamlara bir göz atalım.

Starling uçuyor

31 Mart’ta sona eren mali yılda Starling, 452,8 milyon sterlin gelir üzerinden toplam 414,8 milyon sterlin gelir bildirdi. Bu sayıların doğruluğunu merak ediyorsanız, doğru olduklarından emin olabilirsiniz. Starling’deki toplam gelir, net faiz geliri, net ücret ve komisyonlar ile diğer gelirlerin toplamıdır. Bu arada net gelir, net faiz geliri, ücretler ve komisyonlar ile diğer gelirlerin birleşimidir.

Kısacası, gelir, yıl içinde toplam 38 milyon £ olan ücret ve komisyon giderlerini indirmiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın