Spotify resmi olarak çevrimdışı bir karışımı test ediyor

Müzik akışı şirketi Spotify, böyle bir özellik üzerinde çalışmaya başladıktan birkaç yıl sonra en son favorilerinizden bazılarını otomatik olarak indiren bir çalma listesini nihayet ve resmi olarak test ediyor.

Şirketin CEO’su Daniel Ek bir tweet’te Spotify’ın “Your Offline Mix”i test ettiğini söyledi. Ama bunun ötesinde herhangi bir detay vermedi. Özellikle, şirketin özelliği ne zaman yayınlamayı planladığı belli değil.

Ek tarafından yayınlanan ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi, bu çalma listeleri birkaç saatlik dinleme süresiyle müzik depolayabilir. Bu, uçağa bineceğiniz ancak müzik indirmeyi unuttuğunuz zamanlarda kullanışlı olabilir. Bir hatırlatma olarak, Spotify zaten çevrimdışı çalma için çalma listelerini indirmenize izin veriyor.

rent a car 34

Bazı kullanıcılardan gelen tweetler, bu özelliğin uygulamalarında zaten görüldüğünü gösteriyor. Ancak Spotify’ın çevrimdışı karışımı hangi bölgelerde kullanıma sunduğu belli değil. Ayrıca, özelliğin ücretsiz kullanıcılar için kullanılabilirliği hakkında bir soru var. Spotify’dan bir yorum istedik ve yanıt alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.

2020’de tersine mühendislik Jane Manchun Wong Spotify’ın çevrimdışı bir mix özelliği üzerinde çalıştığını keşfetti. Ama asla piyasaya sürülmedi. Ancak, Ek’in resmi onayıyla, özelliğin gelecekte kullanıcılara sunulabilmesi için yolda olması gerekiyor.

Spotify’ın rakip servisi, Youtube müzik zaten bir “Çevrimdışı karışık liste” özelliğine sahiptir. Ayrıca, Google’a ait hizmet otomatik olarak 500 şarkıya kadar indir kullanıcılar “Akıllı indirme” işlevini etkinleştirirse farklı oynatma listelerinde.

Son kazanç çağrısındaki rakamlara göre, Spotify şimdi övünüyor 500 milyondan fazla kişiden oluşan bir kullanıcı tabanı.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın