Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘uyuşturucu’ yanıtı

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘uyuşturucu’ yanıtıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de metamfetamin kullanımına ilişik açıklamaları yeni bir tartışma başlattı.

Uyuşturucu ile mücadelede hükümete yönelik suçlamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu reaksiyon gösterdi.

İletişim Başkanlığı ile AFAD tarafından müşterek düzenlenen “Afet İletişim Çalıştayı ondan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, Kılıçdaroğlu’nu amacının gündem değişiklik yapmak olduğunu söyledi.

“Bu işin peşini bırakmayacağız. İftira atmakla politika yapma periyodu sonlanmış oldu” diyen Soylu, ihbarında bulunduğunu ve tazminat davası açacağını belirtti.

Uyuşturucu ile mücadeleye ait bilgi de veren Soylu, uyuşturucu satışı nedeniyle cezaevinde olan kişi sayısının 177 bin olduğu bilgisini verdi.

Soylu şu şekilde devam etti:

“Sahil güvenliğimiz dahil uyuşturucu ile savaşım ediyor. Türkiye hem arzla mücadelede hem taleple savaşım de Türkiye tarihinin en mühim dönemlerinden birini yaşıyordur. Benim ‘okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarım’ sözümle dalga geçiyor. Bak bakalım okulları önünde uyuşturucu satan var mı?”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın