Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan çocuk ölümden döndü

Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan çocuk ölümden döndü14 Aralık 2022 günü saat 16.00 sıralarında Gaziantep’in Nurdağı ilçesi kırsal Hisar Mahallesi’nde iddiaya bakılırsa, okuldan eve dönmeye çalışan 6 yaşındaki Nihat Can Arslan’a sokak köpeği hücum etti. Nihat Can Arslan, köpek saldırısından sesleri duyan yakınlarının sayeinde kurtarılırken, saldırı cevabında kafa derisinin sağ tarafı soyuldu.

Soyulan kafa derisi cerrahi müdahale ile yeniden nakledildi

Vücudunun muhtelif yerlerinden de yaralanan talihsiz çocuk sağlık ekipleri tarafınca Gaziantep merkezdeki özel bir hastaneye getirilerek tedaviye alındı. Soyulan kafa derisi ve deri damarları cerrahi müdahale ile yine yerine nakledilen ve hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Nihat Can, sabah saatlerinde düzgüsel odaya alındı. Nihat Can Arslan’ın hastanedeki tedavisinin bir müddet daha devam edeceği öğrenildi.

“Hastamıza lüzumlu tüm tedavileri uyguladık”

Küçük çocuğun son durumu ile alakalı bilgi veren hususi hastanenin Plastik Rekonstruktıf ve Estetık Cerrahı Opr. Dr. Kağan Bekircan, “Hastamız sokak köpeği saldırısı sonucu saç derisinin yarısı kopuk halde geldi. Kopan saç derisi ise ayrı bir kapta soğuk uygulama ile getirildi. Hemen ameliyata alarak derideki damarları onardık ve kopan parçayı da yeniden naklederek dolaşımı sağladık. Şu anda da takiplerini yapıyoruz, enfeksiyon takipleri ve antibiyotik tedavileri de devam ediyor. Hastamıza psikiyatrik destek de sağlamaktayız. Saç derisindeki tedaviler de iyi gidiyor. Ek tedavilerle birlikte hastamızın hızlı bir halde toparlamasını sağlamaya çalışıyoruz. Dokudaki damarları çalışır halde tutmaya çalışıyoruz. Gelen dokuda da köpeğin ağzından kurtarıldığı için deride zedelenme oluşmuş. Köpeğin diş izlerinin oluşturduğu ezilmeler vardı. Şu anda onun takibini de yapıyoruz. 3-4 gün daha tedavi sürecek” dedi.

“Çocuğumu köpeğin elinden zorla aldık”

Çocuğunu köpek saldırısından güçlükle kurtardığını söyleyen baba Erdal Arslan ise “Çocuğumu köpeğin elinden zorla aldık. Sonrasında da derhal hastaneye getirdik. Sokak köpeklerinin toplanmasını istiyoruz. Çocuğum ölümden döndü fakat durumu şu an için iyi diyorlar. Yaklaşık 4 saat ameliyatı sürdü. Tedavisi devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Çocuğumuzun bilinci yerinde değil, doğru muntazam konuşmuyor”

Amca Erol Arslan ise “Köyde evlerimiz yakın olduğu için bağırma seslerini duyarak derhal yardıma koştuk. Olay yerine geldiğimde sokak köpeğinin çocuğun kafasını tutmuş ve kafa tasının derisini koparmıştı. Güçlükle kurtardık. Sonrasında da köpeği etkisiz hale getirdik. Derisi ile beraber evladı hastaneye getirdik. Köpeklerin toplanmasını istiyoruz. Zor durumdayız. Yetkililerden de destek bekliyoruz. Çocuğumuzun bilinci yerinde değil, doğru muntazam konuşmuyor, bir şey yiyip içmiyor” diye konuştu.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın