Snowstorm tohum toplar ve interneti ücretsiz tutmak için açık beta başlatır

rent a car 34

A İnternete açık ve ücretsiz erişimi sağlamak için oluşturulmuş, kar tanesi Ukrayna Savaşı’nın başlangıcında kullanıcı sayısında büyük bir artış gördü ve o zamandan beri daha da arttı. Serene (yalnızca mahremiyet nedeniyle ilk adıyla anılır) tarafından açık kaynaklı bir proje olarak başlatılan ve Tor için takılabilir bir aktarım olarak başlayan Snowflake, bir makyaj geçirdi. Kar fırtınasıve şimdi daha hızlı bağlantılar vaat ediyor ve Tor dışında bağımsız bir yazılım olarak çalışabilir.

Snowstorm bugün Seed Club Ventures liderliğinde Cabrit Capital, Keppel Capital, EchoVC ve Matt Devost’un katılımıyla 3 milyon dolarlık tohum fonu topladığını duyurdu. Ayrıca Snowstorm’un açık beta sürümünü de başlatıyor.

Snowflake, sekiz yıl önce interneti ücretsiz tutmak için açık kaynaklı bir proje olarak başladı. Serene, dokuz yaşındayken kendi kendine kod yazmayı öğrendi ve henüz gençken Google tarafından işe alındı. Artık Google Jigsaw olarak bilinen Google Ideas’ın ilk mühendisi oldu ve oradaki zamanını internete yardımcı olacak büyük ölçekli altyapıyı kullanmanın yollarını bulmak için kullandı.

Serene’nin interneti özgür tutmaya olan ilgisinin bir kısmı, çocukluğunun zor geçmesi ve internetin onun için bir sığınak olması. “Özellikle son birkaç on yılda işler değiştiği ve sansür kesinlikle arttığı için internetin aynı şeyi söylemeyeceğini de biliyordum” dedi. Serene, web tarayıcılarına ve mobil uygulamalara gerçek zamanlı iletişim ekleyen açık kaynaklı bir proje olan WebRTC’de en iyi uzman olarak Google’dan ayrıldı. İnterneti özgür tutabilecek yeni bir tür merkezi olmayan araç için yararlı olacağını gördü. Böylece Snowflake’in prototipini yaptı ve onu Tor tarayıcısına entegre etti.

“Temel olarak, günün sonunda internete bağlandığınızda, diğer bilgisayarlara bağlanıyorsunuz. İSS’niz, internet servis sağlayıcınız aynı zamanda internetin geri kalanına bağlanmak için bağlandığınız internetin geri kalanına bağlanan bilgisayarlardır. Ve eğer insanlar ISP’leriyle sorun yaşıyorsa veya mahremiyet istiyorlarsa, genellikle geleneksel VPN’ler, siz internetin geri kalanına bağlanmadan önce birinin bilgisayarıdır,” diye açıkladı, bu da VPN’lerin izlenebileceği ve kolayca atlatılabileceği anlamına geliyor.

Öte yandan Snowflake, merkeziyetsizdir ve Tor için takılabilir bir aktarım olarak dağıtılır. Merkezi bir sisteme veya engellenebilecek bir VPN’e güvenmek yerine, dünyanın her yerinden yaklaşık 100.000 kişiden oluşuyor, geçici olarak bilgisayarlarını aracı olarak kullanmak için hızlandırıyor, etki alanı cephesi tarafından gizlenmiş gibi görünüyor. Kısıtlanmamış bir hizmetten gelir. Kullanıcılar ve aracılar WebRTC ile bağlanır. Serene, “Temelde iki taraflı bir kullanıcı tabanı,” dedi. “İnternete bağlanmak için yardıma ihtiyacı olan insanlar ve başkalarının internete bağlanmasına yardım edebilecek insanlar var.”

Her gün milyonlarca oturum oluşturuluyor ve her şey geçen yıl Ukrayna savaşının başlamasıyla kullanıcıların internet sansürünü aşması gerektiğinde başladı.

Serene, kar fırtınasının her düzeyde bir yükseltme olduğunu söyledi. Snowflake’i Rust’ta yeniden yazdı, kısmen hıza yardımcı olmak ve kısmen de yalnızca Tor’a güvenmek yerine platformlar arası ve sistem genelinde olmasına yardımcı olmak için. Snowflake ile ilgili zorluklardan biri, beklenenden çok daha fazla kullanımı olması ve darboğazlarla karşılaşmasıydı. “Projenin kendisi, bunu gerçekleştirmek için bir araya gelen pek çok ilginç, parlak insandan oluşuyor. Ve ben sadece bu projenin ilk yaratıcısıyım, mimariyi ve nereye gidileceğini anlıyorum. Dolayısıyla, Snowflake bir darboğazla karşılaştığında, Serene iyileştirmeler yaptı; örneğin, Snowstorm sistem genelinde çalışabilir ve video akışı sağlayacak kadar hızlıdır.

Serene, yeni finansmanını kullanarak Snowstorm’u kurmaya devam edecek, ancak YouTube reklamları gibi pazarlama stratejilerine katılmak istemediğini söyledi. “Snowstorm ile toplayabildiğim az miktarda kaynakla, gerçekten çalışan ve daha az kaynak içeren gerçek bir şey oluşturmaya odaklanmayı tercih ederim.”

Seren aynı zamanda üretken konser piyanisti, Google’dan ayrıldıktan sonra müziğe odaklanıyor. Bu ay Rachminoff Konçertosu No. 2’yi çalmak için Avrupa’ya gidiyor ve Borsendorferm tarafından destekleniyor. avusturyalı piyano üreticisi.

“Komik bir şekilde, müzisyen olmak daha iyi bir teknoloji uzmanı olmamı sağladı ve bir teknoloji uzmanı olmak daha iyi bir müzisyen olmamı sağladı. Onların çok samimi bir şekilde bağlantılı olduklarını görüyorum. Müzik bana yapılması gereken her şeyi yapmam için enerji veriyor.” Serene, bağış toplama sırasında bazı yatırımcıların müzik kariyeriyle bir şirketi nasıl yönetebildiğini sorduğunu da sözlerine ekledi. “Cevabım, birinin her sabah sağlıklı kalmak için egzersiz yaptığı zamanın bir kombinasyonu olduğudur. Onlara nasıl zamanınız olduğunu söylüyor musunuz? Bu yüzden konserler ödüyorum ve bu beni çok sağlıklı yapıyor ve çok fazla enerji veriyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın