Pekin robotik firması ForwardX’in C Serisi 61 milyon dolara ulaştı

rent a car 34

ForwardX bu hafta, Pekin merkezli firmanın C Serisini 61 milyon $’a çıkaran ek bir 30 milyon $’lık finansman açıkladı. Finansman, duyurulan bir ilk dilimi takip eder Aralık 2021’de çok geri. Depo robotik firmasının toplam finansmanını 2016 lansmanından bu yana 140 milyon dolara çıkardı.

Son birkaç yıl, elbette otonom bir mobil robotik (AMR) şirketi yönetmek için iyi bir zaman oldu. İlk günler, otomatikleştirmek isteyen şirketler için işleri aşırı hızlandırdı ve risk sermayesi de aynı şeyi yaptı. Coğrafyaların çoğu yeniden açıldıktan sonra bile, tedarik zincirindeki sıkıntıdan iş gücü kıtlığına kadar pek çok faktör benimsemeye yön vermeye devam etti.

CEO Nicolas Chee yaptığı açıklamada, “Bu finansmanı sağlamadaki başarımız, son birkaç yılda oluşturduğumuz olumlu ivmeyi yansıtıyor” dedi. “ForwardX Robotics, kilit pazarlarda önemli bir büyüme kaydetti ve ayak izimizi küresel olarak genişletmekten heyecan duyuyoruz.

ForwardX, L’Oréal, IKEA, SF DHL, UNIQLO, Walmart ve Mitsubishi gibi etkileyici bir müşteri listesine sahiptir. Bunlar, VC’lerin ilgisini çeken türden isimlerdir. Sonuç olarak, şirket dört kıtada 150 tesiste yaklaşık 3.000 robot kullandığını söylüyor. Şu anda Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya pazarlarında daha fazla genişleme arayışında.

Depo, lojistik ve üretim, şirketin ARM’leri için birincil hedeflerdir. Tek bir görevi mükemmelleştirmeye odaklanan rakiplerinin çoğundan farklı olarak ForwardX, taşıma, depolama, toplama ve yerleştirme sistemleriyle robot portföyünü hızla çeşitlendirdi. Bunlar tescilli bir filo yönetim yazılımı tarafından korunur. Sürecin birkaç adımını birbiriyle uyum içinde çalışabilen robotlarla otomatikleştirmek isteyen şirketler için etkili bir şekilde terk edilmiş bir çözümdür.

Şu anda uzayda birçok farklı yaklaşım var. Otomatikleştirilmiş sistemlerin ambarlara girişi hâlâ şaşırtıcı derecede sınırlı olduğundan, bir dizi farklı çözümün gelişmesi için çok fazla alan var.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın