Siyasilerden EYT paylaşımları

Siyasilerden EYT paylaşımlarıEYT düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının peşinden siyasi isimler paylaşım yapmış oldu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 2 milyon 250 bin vatandaşımızı yaş şartı aranmadan emekli olma hakkına kavuşturan düzenlemenin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu kapsamlı düzenlemenin bir an önceden Meclisimizde de kabul edilerek yasalaşacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi. Yaş şartı aranmaksızın ortalama 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuştu. 21 senedir olduğu şeklinde milletimizin güveniyle milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm hak sahiplerine hayırlı olsun” ifadeleri kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan EYT müjdesi! Yaş şartı olmadan emekliliğe olanak elde eden ve milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren yeni düzenlemenin gerçek sahibi vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Geçmişten kalma dev gibi sorunları bir bir çözmeye, bir sosyal devlet olma bilinciyle emeğe sahip çıkmaya devam ediyoruz. EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüyoruz! Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ise, “EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüme kavuşturan, ortalama 2 milyon 250 bin vatandaşımıza derin bir soluk aldıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de geçtiğimiz günlerde gündeme gelen görüntülerine atıfta bulunarak, “EYT? EYT mi? Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “EYT alakalı düzen vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Kendilerine ve ailelerine hayırlı olsun. EYT alakalı tertip yardımıyla yıllara yayılan bir sorun daha çözüldü. Sorun çözme siyaseti başarıyla yoluna devam ediyor” ifadelerini kullandı.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın