Nilüfer sezonu galibiyetle kapattı

Nilüfer sezonu galibiyetle kapattıNilüfer’in sultanları, Sultanlar Ligi 13 hafta maçında, rakibi Sigorta Shop’u Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda ağırladı. 125 dakika süren mücadeleyi Nilüfer Belediyespor 23-25, 26-24, 25-17 ve 25-23’lük set sonuçlarıyla 3-1 kazandı.

Birinci sete müessir başlayan taraf, konuk ekip oldu ve set ortalarında 12-7 üstünlük kurdu. Alınan molanın arkasından Nilüferli voleybolcular 8-0’lık seri yakalayarak 15-12 öne geçti. Set sonlarında kontrolü tekrar ele alan Sigorta Shop bu seti 25-23 kazandı. İkinci sete müessir süregelen ise Nilüfer Belediyespor oldu. Set nihayetinde 5 sayılık farkı koruyamayan Nilüfer’in sultanları rakibine 24-24 eşitlik şansı verdi ve maç uzatma sayılarına gitti. Uzatma sayılarında hata yapmayan ev sahibi ekip bu seti 26-24 kazanarak setlerde 1-1’lik eşitliği sağladı.

Nilüfer Belediyespor baştan sona üstün götürdüğü, skor ve oyun üstünlüğünü set boyunca elinde tuttuğu üçüncü seti 25-17 kazanmıştır ve setlerde 2-1 öne geçti. Dördüncü sete de file önü üstünlüğünü ele geçirerek süregelen Nilüfer’in sultanları, set boyunca skor üstünlüğünü koruyarak bu seti de 25-23 alarak maçtan 3-1 galip ayrıldı ve 3 puanın sahibi oldu. Nilüfer Belediyespor’da Atkinson takımına kazandırdığı 26 rakam ile maçın en skorer adı olurken, Milonova 15, Radosava 13, Deniz 12 sayı üreterek çift haneli rakamlara ulaştılar.

Nilüfer Belediyespor ilk yarıda 13 maçta, 8 yengi alarak puanını 24’e yükselterek aynı yengi sayısını paylaştığı Galatasaray HDİ’nin ardından ortalamayla ilk yarıyı 6. Sırada tamamladı. İlk yarı istatistiklerin de Nilüfer Belediyespor’un genç orta oyuncusu Deniz Uyanık sezon boyunca takımına bloklardan kazandırdığı 44 rakam ile “en iyi blokör” listesinde ilk sırada yer aldı.

Tamer İşler, “Başarının sırrı takım olmak”

Galibiyet sevincini aktörleri ile beraber paylaşan Nilüfer Belediyespor Kulüp Başkanı Tamer İşler, ligin ilk yarısının sürpriz ekibi olduklarını belirterek “Nilüfer’in sultanlarının başarısı, oyuncusu ile teknik ekibi ile yöneticisi ile personelleri ile ekip olduğumuz için oluştu. Hedefimiz lig sonucunda Avrupa Kupalarına katılacak bir sıralamada yer almak” dedi. İşler, kendilerine her türlü imkanı elde eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e de ekip adına teşekkür etti.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın