SigmaOS, tarayıcısı için bağlamsal bir AI asistanı başlattı

rent a car 34

OpenAI bir resmi başlatırken iOS için ChatGPT uygulaması, yapay zeka destekli sohbet robotlarının çoğuna hala en iyi şekilde web üzerinden erişilebilir. İşte bu nedenle tarayıcılar, AI destekli özellikleri uygulamalarına entegre etmek için hızlanıyor. LocalGlobe ve Y-Combinator destekli web tarayıcı başlatma SigmaOS Perşembe günü kendi AI asistanını sınırlı bir grup insana başlattı.

Şirket, yapay zeka asistanı Airis’in benzersiz özelliğinin, bir sayfanın içeriğini anlaması ve size buna göre cevaplar vermesi olduğunu söylüyor. İşte güzel bir örnek: Manchester United hakkında bir şeyler okuyorsanız, Airis’ten “United” kelimesini açıklamasını isteyin veya bu konuda sorular sorun, bot sadece kelimeyi değil, futbol takımı hakkında soru sorduğunuzu anlar.

Airis ile ilgili güzel bir şey, bir yan sütun veya başka bir sekme açmak yerine bir metin seçimine sağ tıklayarak onu kolayca arayabilmenizdir. Ancak bağlamsal bir görüşme yapmak istiyorsanız, asistanı bölünmüş ekran modunda açmak için her zaman A’ya basabilirsiniz.

Ek olarak, Airis cümleleri veya paragrafları yeniden yazabilir veya yeniden yazabilir. “Daha basit hale getirin”, “Bir çocuk tarafından yazıldı” ve “Mizah ekleyin” gibi önceden yazılmış istemler vardır. “Bunu 200 kelimeyle yaz” gibi kendi istemlerinizi de kullanabilirsiniz. “Korsan gibi yaz” ve “Kedi gibi yaz” gibi eğlenceli seçenekler de var. SigmaOS’un yeni asistanı, GPT-3.5-Turbo modelini kullanarak birden çok dilde makaleleri ve web sayfalarını da etkili bir şekilde çevirebilir.

Görsel Kaynakları: SigmaOS

Bu işlevlerin benzersiz yanı, Airis’in sayfalardaki sözcükleri “yeniden yazdığını” veya çevirdiğini görmenizdir. SigmaOS, ChatGPT gibi aracılarla aynı anda yalnızca bir iş parçacığı çalıştırabileceğinizi söylüyor.

Ancak Airis ile farklı sayfalara birden çok yeniden yazma veya çeviri görevi atayabilirsiniz ve birinin bitmesini beklemeniz gerekmez. Başlangıç, bunun, algoritmasında belirteç kullanımının akıllıca uygulanması nedeniyle mümkün olduğunu söylüyor. Airis şu anda OpenAI teknolojisine dayanıyor ancak ekip Claude ve Alpaca gibi diğer modelleri entegre etmeye açık.

Asistanları entegre etme fikriyle oynayan tek tarayıcı SigmaOS değil. Microsoft Kenarı Mart ayında GPT-4 destekli Bing AI botunu entegre etti. Opera deney yapıyor kenar çubuğuna birden çok sohbet robotu entegre etme. Mozilla bildirildiğine göre Firefox’ta da bir sohbet robotu entegre etmek için çalışıyor. Mircosoft aynı zamanda Bing AI eklentisini başlatmaya hazırlanıyor Chrome ve Firefox gibi diğer tarayıcılar için.

Startup’ın kurucularından biri olan Mahyad Ghassemibouyaghchi, insanların Airis’e erişmek için şu anda bir bekleme listesine kaydolması gerektiğini, ancak şirketin her gün yeni insanları kabul ettiğini söyledi. Ayrıca, girişimin önümüzdeki aylarda Airis’i tüm web sitelerini anlayacak şekilde eğitmeyi hedeflediğinden de bahsetti. Müşteriler ayrıca hizmet hakkında herhangi bir soru sorabilecek ve yaklaşan bir tatil için bir SigmaOS çalışma alanı oluşturma gibi görevleri gerçekleştirebilecek ve kullanıcılara tarayıcının kendisi hakkında soruları konusunda yardımcı olabilecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın