Rapora göre Amazon, Prime müşterilerine düşük maliyetli veya ücretsiz mobil hizmet sunmak için görüşmelerde bulunuyor

rent a car 34

Amazon’un yeni bir raporuna göre, Amazon ABD’deki Prime abonelerine ülke çapında düşük maliyetli veya muhtemelen ücretsiz cep telefonu hizmeti sunmayı düşünüyor. Bloomberg. Teknoloji devinin Verizon, T-Mobile, Dish Network ve AT&T ile görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Konuya aşina olan kişiler Bloomberg’e, Amazon’un aboneler arasında sadakati artırmak için ayda 10 ABD Doları veya muhtemelen ücretsiz kablosuz planlar sunmayı düşündüğünü söyledi. Şu anda, bazı kişiler Prime aboneliklerini iptal edip istedikleri zaman tekrar kaydolabilirler. Amazon, mobil hizmeti Prime’a paketlerse, bu muhtemelen insanların aboneliklerine uzun vadeli bağlı kalmalarına yol açacaktır.

Rapor, görüşmelerin yaklaşık iki aydır devam ettiğini söylüyor. Amazon’un hizmeti başlatması birkaç ay sürebilir veya planı tamamen rafa kaldırabilir.

TechCrunch’a yaptığı açıklamada Amazon sözcüsü Bradley Mattinger, Amazon’un Prime’a mobil hizmet eklemeyi planladığını yalanladı. Mattinger, “Prime üyeler için her zaman daha fazla avantaj eklemeyi araştırıyoruz, ancak şu anda kablosuz ekleme planımız yok” dedi.

Verizon, AT&T ve T-Mobile hisseleri, Bloomberg’in Cuma günü piyasa öncesi ticaret raporunun yayınlanmasının ardından düştü. Verizon hissesi %5, AT&T hissesi %5,9 ve T-Mobile hissesi %6,8 düştü. TechCrunch, yorum için Verizon, AT&T ve T-Mobile’a ulaştı.

Prime aboneliği, hızlı ücretsiz teslimat, Prime Video’ya erişim ve 100 milyon şarkı içerir. Bloomberg’in raporu şöyle geliyor: analistler söyledi Prime üyelik, Amazon yıllık abonelik ücretini 119 dolardan 139 dolara yükselttiğinden beri durakladı.

Amazon, Walmart ve yıllık 98 ABD dolarına mal olan ve Prime ile aynı hızlı teslimat avantajlarından bazılarını daha düşük bir maliyetle sunan Walmart+ üyeliğiyle artan rekabetle karşı karşıya. Üyelik ayrıca şunları içerir: Paramount+ aboneliğiPrime Video ile rekabet eden . Şubat ayında Amazon, Fresh için teslimat ücreti almaya başladı. 150 doların altındaki market siparişleri. Geçmişte Amazon, Prime üyelerine 35 doların üzerindeki siparişlerde ücretsiz market teslimatı teklif ediyordu.

Rapor, Amazon’un ağlarını kullanmaları için kablosuz taşıyıcılara ödeme yapmasına rağmen, kablosuz taşıyıcıların potansiyel olarak kaybedecek çok şeyi olduğunu belirtiyor. Amazon, sonunda düşük maliyetli veya ücretsiz mobil hizmet sunmaya başlarsa, mevcut müşterileri için kablosuz operatörlerle rekabet ediyor olacaktır. Ancak Bloomberg, taşıyıcıların 5G ağlarına milyarlarca dolar yatırım yaptıkları ve büyük yatırımlarından bir miktar getiri elde etmek için yeni satış noktaları bulmaya çalıştıkları için gerçekten hayır diyebilecek bir konumda olmadıklarını belirtiyor.

Şirket, uydu internet hizmetini test etmeye başlamayı planladığından, bu hareket Amazon’un kablosuz endüstrisine ilk adımını göstermeyecek. Kuiper Projesi, gelecek yıl Ve 2014 yılında teknoloji devi, 199 $ Yangın Telefonuancak yaklaşık bir yıl sonra kullanmayı bıraktı.

Google’ın zaten adında bir kablosuz ağa sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Google Fi KablosuzT-Mobile’ın şebekesi üzerinde çalıştığı için mobil sanal şebeke operatörü olarak faaliyet göstermektedir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın