Sıcak girişler çeşitlilik açısından berbat, peki yatırımcılar neden bunlarda ısrar ediyor?

çok var farklı bir işgücüne sahip olmanın avantajları, ancak, inBeta kurucusu James Nash’in işaret ettiği gibihomojen iş gücünüzü öylece alıp çeşitlilik katamaz, harekete geçiremez ve en iyisini umamazsınız.

Çoğu zaman, girişimlerde çeşitliliğin önüne ince bir şey çıkar: Şirketler başlangıçta çalışan tavsiyelerine güvenir, ancak bir girişimin yapısı zaten çeşitli değilse, tavsiyeler bunu değiştirmeyecektir.

Bu yeni başlayanlar için. Risk sermayesi dünyasında işler daha belirgindir: Birçok VC fonunda yatırımcıların önüne çıkmanın tek yolu sıcak bir giriştir. Bu, başlangıç ​​​​ekosistemine zaten bağlı olan insanlar için harika, ancak bunun çok çeşitli bir insan grubu olmadığını anlamak için çok uzun süre aramanıza gerek yok.

“Sizden haber almak isteriz. Bize ulaşmanın en iyi yolu, karşılıklı olarak tanıdığımız biri aracılığıyla. Bir risk sermayesi firmasının web sitesi

Birçok şirket için çalışan tavsiyeleri, yeni yetenekleri çekmenin ana yollarından biridir. En yeni işe aldığınız kişinin kimin en iyi bileceğini düşünmeyi bırakana kadar her şey yolunda. Benzer eğitime, sosyoekonomik geçmişe ve değerlere sahip nispeten homojen bir insan grubu elde edene kadar o değirmende çok fazla tur atmanız gerekmez.

Optimize ettiğiniz şey buysa, harika! Tebrikler. Değilse, belki de tembel olmayı bırakmanın ve sıcak girişlerin neden hala yaygın bir uygulama olduğunu sorgulamanın zamanı gelmiştir.

Sorum uzun süredir şuydu: Yönlendirmelere güvenerek neyi optimize ediyorsunuz? Bunu düşünmek için biraz zaman harcarsanız, bahse girerim bazı rahatsız edici istenmeyen sonuçları ortaya çıkarırsınız.

Bu konuda neler yapabileceğimizi konuşalım.

VC’deki durum

Başlangıçlar veya para toplama hakkında herhangi bir kılavuz okursanız (benimki dahil, soğuk e-postaları ve soğuk girişleri de ele almaya çalışsam da), bir VC ile bir toplantı yapmak için “sıcak bir girişe” ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. İşe alma ile yukarıdaki paralellik göz önüne alındığında, bu bir problemdir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın