‘Amerikan Satın Alın’, ‘Herkes İçin İnternet’e doğru ilerlememizi engellememeli

Bitiş çizgisi görüş alanımızda. Biden yönetiminin ifadesiyle “Herkes için İnternet”, Amerika önceliklerini düz tutarsa ​​yakında gerçek olacak.

Başkan Joe Biden, Birliğin Durumu konuşması sırasında, ABD yeni genişbant bağlantılarına milyarlarca dolar harcarken, “Amerikan ürünü satın alacağız” çıtasını yüksek tuttu. Bu, Amerika’da istihdam yaratmak ve ABD ekonomisini canlandırmak için akıllı bir stratejidir, ancak liderlerimiz “Amerikan Satın Al”ın henüz gerçekçi bir seçenek olmadığı durumlarda dijital uçurumu kapatma yarışında hızdan ödün vermemelidir.

Herkes genişbantın bir gereklilik olduğunu nihayet anladığında pandemi sırasında güçlenen iki partili işbirliği, Amerika’ya evrensel bağlantıya ulaşmak için nesilde bir kez karşılaşılabilecek bir fırsat getirdi. Bugüne kadar, özel sektörün Amerika’daki her evi geniş bant internet hizmetine bağlama işini bitirmek için Kongre ve yönetim tarafından 90 milyar dolardan fazla tahsis edildi.

“Herkes için İnternet”e doğru bu hızlı koşu sırasında Amerika’nın liderleri ilerlemeyi geciktirecek engeller yaratmaktan kaçınmalıdır.

Örneğin, 42,45 milyar $’lık Geniş Bant Sermayesi, Erişimi ve Dağıtımı (BEAD) Programı kapsamında, katılan her devlet – Porto Riko ve Columbia Bölgesi – internet altyapısı için minimum 100 milyon $ alacak ve daha fazlası da yapılacak. her eyaletin oransal hizmet verilmeyen konum sayısına göre. Kartezyen tahminler fiber sağlayıcıların, toplam 64 milyar $’a 22 milyar $’lık fon daha katkıda bulunacakları, bu da “programın kullanılabilirlik hedefine ulaşmak için yeterli”; Bu bir ilk.

Başkan Biden tarafından 15 Kasım 2021’de imzalanan Altyapı Yatırımı ve İstihdam Yasası (IIJA), Ekonomik Bağlantı Programı için 14,2 milyar doları da içeriyordu. 17 milyondan fazla Amerikalı aileler, aksi takdirde karşılayamayacakları bir ev geniş bant bağlantısı için para ödüyorlar. Dahası, tasarı Dijital Sermaye programları için 2,75 milyar dolar ayırdı; Kabile Geniş Bant Bağlantı Programı için 2 milyar dolar; Kırsal Kamu Hizmetleri Hizmeti Uzaktan Eğitim, Teletıp ve Geniş Bant Programı için 2 milyar dolar; ve yeni bir Middle Mile hibe programı için 1 milyar dolar. Bu gerçekten geniş bandın güneşteki anı.

“Herkes için İnternet”e doğru bu hızlı koşu sırasında Amerika’nın liderleri ilerlemeyi geciktirecek engeller yaratmaktan kaçınmalıdır. Her Amerikalı sahip olmayı hak ediyor şans “derslere katılmak, küçük bir işletme kurmak, doktorlarını ziyaret etmek ve modern ekonomiye katılmak.”

IIJA’nın bir parçası olarak yürürlüğe giren Build America Buy America Yasası, altyapı projelerinin (BEAD Programı tarafından finanse edilen internet altyapısı dahil) yerel kaynaklı malzemeleri kullanmasını gerektirir. Ancak geniş bant ağları karmaşıktır; onlar sadece fiber kablolardan daha fazlasıdır. Bazı elektronik ürünler gibi yapbozun bazı temel parçaları şu anda Amerika’da üretilmiyor ve bu ürünleri oluşturan bileşenler Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut değil.

Başkan Biden’ın “Amerikan Satın Al” hedefini onurlandırmak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız, ancak Amerikalıları ABD’de yapılacak her anahtar, yönlendirici ve radyoyu beklerken çevrimdışı bırakma pahasına değil tahmini BEAD Programının tek başına vasıflı telekomünikasyon çalışanları için 23.000 iş yaratabileceğini … sadece altyapıyı inşa etmek için. Sınırlı sayıda ağ bileşeni için yabancı üreticilere güvenmemiz gerekse bile, harcamalar ağırlıklı olarak ABD maaş çeklerine ve bilançolarına gidecek.

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo geçtiğimiz günlerde ilan edildi CommScope ve Corning’in fiber optik kablolar inşa etmek için yaklaşık 550 milyon dolar yatırım yaptığını ve Amerika’da yüzlerce yeni iş yarattığını. Her ne kadar Obama yönetimi tedarik edilen 2009 Amerikan Kurtarma ve Yeniden Yatırım Yasası’nda (ARRA) BT ürünleri için kapsamlı bir “Amerikan Satın Al” feragati, ABD’nin küresel bilgisayar ve elektronik üretimindeki payının 1999 ile 2009 arasında yüzde 8,2 düştüğünü kabul ederek, Biden yönetimi haklıdır. Dengeli bir çözüm aramak, mümkün olduğunda ABD üretimini en üst düzeye çıkarmak ve gerektiğinde belirli ağ bileşenlerinin sınırlarımızın dışından tedarik edilmesine izin vermek.

Sayısal uçurumu kapatmak için çok güzel şeyler oluyor, Federal İletişim Komisyonu da yakın zamanda 66 milyon dolar Uygun Fiyatlı Geniş Bant Sosyal Yardım Hibeleri. Bu ivmeyi kaybetmeyelim. kurban etmeyelim Harika mükemmel için

Biden yönetiminin “Amerikan Satın Al” idealinin istenmeyen sonuçlarına karşı önlem alma ve gözünü ödülden ayırma zamanı: Amerika’daki herkesin – renkli topluluklar, kırsal topluluklar ve yaşlı Amerikalılar dahil – şimdi geniş banda ihtiyacı var.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın