SEC Başkanı Gensler, ajansın Binance ve Coinbase’i suçlamasının ardından kripto endüstrisini azarladı

rent a car 34

Sektör oyuncuları, ABD inovasyonunun düzenleyicinin eylemleri tarafından engellenebileceğinden endişe ediyor

sular oldu çok kripto endüstrisinde bu hafta sıcak. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) iki dava açtı. ayırmak davalar dünyanın en büyük iki kripto borsasına karşı: Binance Ve Coinbase.

SEC Başkanı Gary Gensler canlı yayında, “Bu, kripto alanındaki hem yatırımcılar hem de ihraççılarla ilgili, onları uyumlu hale getirmekle ilgili” dedi. röportaj Salı sabahı CNBC’de. “Bir dizi eylem getirdik. Sektörle birlikte çalışmaya devam etmeye hazırız.”

Sektör, bu davaların sonuç vermesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü, neden bazı kripto varlıklarının diğerlerinin değil de menkul kıymetler olarak etiketlendiğini ve SEC’in eylemlerinin yerel ve küresel fintech inovasyonunu etkileyip etkilemeyeceğini soruyor – tüm bunları Gensler ele almaya çalıştı.

Gensler, endüstrinin önemine ilişkin duygularını dizginlemedi: “Daha fazla dijital para birimine ihtiyacımız yok. Zaten dijital para birimimiz var. Buna ABD doları denir, buna Euro denir, buna Yen denir. Şu anda hepsi dijital […] peki bu jetonların altında yatan gerçek değer nedir?”

SEC başkanı ayrıca ajansın “düzinelerce kripto görevlisi” ile görüşmelerde bulunduğunu ve şu anda endüstrinin iş modelinin “ABD menkul kıymetler yasalarına uyulmaması üzerine inşa edildiğine” ve birçoğunun “geleneksel finansta sahip olduğumuz çeşitli işlevleri bir araya getirdiğine” inandığını söyledi. izin verme.”

SEC’de yaptığımız şey yenilik yanlısı çünkü güven olmadan sermaye piyasaları gerçekten çalışmıyor. Gary Gensler, Başkan, SEC

Davalar adil olsun ya da olmasın, sektördeki birçok kişi, sektörde daha net düzenlemelere duyulan ihtiyacın altını çizdiğine inanıyor.

Linklaters LLP Blockchain ve dijital varlıklar başkanı Joshua Ashley Klayman, “Gelme ve kayıt olma yolu sona eriyordu ve sona ermiş gibi görünüyor” dedi. SEC eylemleri, “mevcut kripto piyasası yapısını anlamlı ve güçlü bir şekilde değiştirmek” için bir hareketin sinyalini veriyor gibi görünüyor.

Sonuç olarak, web3 altyapı şirketi AAG’nin kurucu ortağı ve CEO’su Jack Vinijtrongjit’e göre davalar kripto ekosistemi ve borsaları için “önemli bir olay”.

Ona göre, SEC’in eylemlerinden nihai faydalar olabilir. TechCrunch+’a konuşan Vinijtrongjit, “Dava başlangıçta ABD kripto ekonomisinde belirsizlik ve oynaklık yaratabilir” dedi. “Kısa vadeli aksilikler olabilir, ancak uzun vadede bu, sektörün büyümesi için faydalı olabilecek daha sağlam bir düzenleyici çerçeveye yol açabilir.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın