SEC, 12 kripto varlığının menkul kıymet olduğunu iddia ediyor

rent a car 34

Ajans, en son kripto davasında 12 kripto varlığının menkul kıymet olduğunu iddia ediyor

Pazartesi günü SEC dosyalanmış Binance ve CEO Changpeng Zhao’nun yanı sıra BAM Trading ve BAM Management aleyhine dava açıldı. düzenleyicilere operasyonlar hakkında yalan söylemekdiğer ücretlerin yanı sıra.

Takım elbise sektörde kaşları kaldırırken, TechCrunch + ‘da öne çıkan şey, ajansın menkul kıymetler olan bir avuç kripto varlığına ilişkin doğrudan duruşuydu. Bu, kripto topluluğu üyelerinin geçmişte tartıştığı bir şey.

Toplam dosyalama 136 sayfa uzunluğundaydı ve çok fazla bilginin. Bu nedenle, SEC’in hangi kripto para birimlerini menkul kıymet olarak gördüğünü ve bunun ekosistem için ne anlama gelebileceğini anlamak için belgenin menkul kıymetler bölümüne derinlemesine girdik.

Dosyalamada SEC, Binance ve BAM Trading’in BNB, BUSD, “BNB Kasası” programı ve “Basit Kazanç” programı aracılığıyla “ABD’li yatırımcılara yasa dışı bir şekilde kayıt dışı menkul kıymet teklifleri ve satışları gerçekleştirerek” federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor. BAM Trading’in hizmet olarak staking programı olarak.

Dosyada, başlangıcından bu yana BNB ve BUSD’nin “bir yatırım sözleşmesi ve dolayısıyla bir menkul kıymet olarak teklif edildiği ve satıldığı” belirtildi. Bir “yatırım sözleşmesi” olarak sunulan kripto varlıklarının ve programlarının bu duruşu, neyin menkul kıymet olarak nitelendirildiğine dair fiili argüman olarak belirtilen her bir kripto varlığı için dosyalama boyunca tekrarlanır.

Binance ile ilgili belirteçlerin yanı sıra Binance.com ve Binance.US’ta alınıp satılan kripto varlıkları arasında Solana’nın SOL’u, Cardano’nun ADA’sı, Polygon’un MATIC’i, Filecoin’in FIL’i, Cosmos’un ATOM’u, Sandbox’ın SAND’ı gibi “menkul kıymet olarak sunulan ve satılan” varlıklar yer alır. , Decentraland’ın MANA’sı, Algorand’ın ALGO’su, Axie Infinity’nin AXS’si ve Coti’nin COTI jetonları. Ajansın, borsadaki diğer yüzlerce alınıp satılabilir varlığı değil de bu kripto para birimlerini vurgulamasına neden olan şey belirsiz.

Ne olursa olsun, SEC dosyalaması, yukarıda belirtilen 12 kripto varlığının her birine derinlemesine inceleyerek 53 sayfa değerinde bağlam ayırdı.

BNB Kasası ve Basit Kazanç programlarına gelince, Ekim 2019’dan Ekim 2022’ye kadar, dosyalamaya göre Basit Kazanç yatırım planına 3.200 ila 16.500 ABD’li yatırımcı katıldı ve BNB Kasası programına 1.400’den fazla yatırımcı katıldı.

Bu, SEC’in bir kez daha çoğu kripto para biriminin (Bitcoin dışında) menkul kıymetler olduğu görüşünü benimsediğini vurgulamaktadır.

Mart CFTC’lerine göre dosyalama Binance’e karşı düzenleyici kurum, bitcoin, eter, litecoin ve “en az iki itibari paraya dayalı stablecoin”, tether ve Binance USD dahil olmak üzere belirli dijital varlıkların yanı sıra burada iddia edildiği gibi diğer sanal para birimlerinin “meta” olduğunu söyledi.

Bu nedenle, hangi kripto varlıklarının menkul kıymetler veya emtia olduğunu anlamaya yönelik tahterevalli oyunu duruyor. Ancak, SEC yaptırım yoluyla düzenlemeye devam ettikçe, kripto para birimleri giderek daha fazla menkul kıymet olarak tanımlanıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın