SEC, Binance ve CEO Zhao’ya fonları yanlış kullandığı ve düzenleyicilere yalan söylediği iddiasıyla dava açtı

rent a car 34

SEC, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’i, CEO’su Changpeng Zhao ile BAM Trading ve BAM Management’ı faaliyetleri hakkında düzenleyicilere yalan söylemekle suçluyor. federal takım elbise Pazartesi dosyalandı. Düzenleyici, sanıklar aleyhine 13 suçlamada bulundu.

Ajans, Binance ve BAM Trading’in Zhao’nun liderliği ve kontrolü altında olduğunu ve SEC’e kayıt olmadan faaliyet gösterdiğini belirtti. “Zhao ve Binance, Amerika Birleşik Devletleri’nde BAM Management ve BAM Trading’i kurdu ve bu varlıkların Binance.US platformunun işleyişini bağımsız olarak kontrol ettiğini kamuoyuna açıkladı.”

Ancak dosyaya göre, perde arkasında, Zhao ve Binance’in ticaret kuruluşunun iş operasyonlarını yönetme ve bağımsız bir borsa olduğunu iddia eden Binance.US platformuna kriptoyla ilgili hizmetler sağlama konusunda “yakından ilgilendikleri” iddia ediliyor.

Ajansın iddiasına göre şirket, Ağustos 2019’daki dahili bir sunumda platformun ABD’de 1,47 milyondan fazla müşterisi olduğunu tahmin etti. Bu toplamın yaklaşık 3.500’ü, borsanın “VIP” olarak adlandırdığı ve platforma önemli gelir ve likidite sağlayan büyük hacimli tüccarlardı.

Dosya, Aralık 2018’de Binance’in o zamanki CCO’su olan Samuel Lim’in başka bir uyum görevlisine “ABD’de lisanssız bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyet gösteriyoruz kardeşim” dediğini belirtiyor.

Suçlamalar ayrıca yatırımcıları Binance’in manipülatif ticareti tespit ve kontrol etmeye yönelik sistemleri hakkında yanıltmayı; düzenleyiciler, borsanın ABD merkezli yatırımcıların platformuna erişimini kısıtlamak için uygun adımları atmadığını söylüyor. SEC ayrıca kripto para birimi BNB ve stablecoin BUSD’nin menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor.

SEC, operasyonun Binance ve Zhao’nun “kendilerini ABD düzenlemelerinden koruma” planının bir parçası olduğunu iddia etti.

SEC icra bölümü müdürü Gurbir S. Grewal, “Zhao ve Binance varlıklarının yalnızca yolun kurallarını bilmekle kalmayıp, aynı zamanda bilinçli olarak onlardan kaçınmayı ve müşterilerini ve yatırımcılarını riske atmayı seçtiklerini iddia ediyoruz.” Bir deyim.

SEC’in eylemi CFTC’den birkaç ay sonra gelir dosyalanmış Binance ve Zhao’ya da Amerikalı tacirlere kayıtsız vadeli işlemler ve opsiyon sözleşmeleri sunarak ABD kurallarından kaçtıkları iddiasıyla dava açıldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın