Samsung dayanabilir telefonlarının dayanıklılığına güveniyor

Samsung dayanabilir telefonlarının dayanıklılığına güveniyorSamsung katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını ve bu pazara olan itimatını bir müddet ilkin tanıttığı Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 modelleriyle bir defa daha göstermişti. Katlanabilir telefon satışları giderek artsa da, bu cihazların dayanıklılığı konsunda hâlâ akıllarda birtakım soru işaretleri bulunuyor. Bu sual işaretlerini ortadan kaldırmak isteyen Güney Koreli şirket, dayanabilir telefonlarının dayanıklılık testlerini yayınlayan bir video paylaştı.

100 saniyelik bu kısa videoda karşı koyabilir telefonların geçtiği tüm sert testleri görmek olası oluyor. Bunlar içinde aynı anda birden fazla tuşa basmak, katlamak ve açmak, suya dayanıklılık testi benzer biçimde uygulamalar bulunuyor.

Samsung tarafından yapılan basın açıklamasında da dayanıklılığın şirket için ne kadar mühim olduğu vurgulanıyor. Testler sayesinde telefonların günlük kullanımın getirdiklerine karşı dayanıklılığının sağlandığını belirten firma, tüm testlerin de otomatik bir şekilde gerçekleştirildiğini hatırlatıyor.

Testlerden birinde telefona hem arka aynı zamanda ön panelden baskı uygulanıyor. Daha oradan da S Pen’in çalıştığı, Samsung Pay’in işleyişinde sıkıntı olmadığı, sensörlerin ve öteki bileşenlerin iyi durumda olduğu görülüyor. Suya dayanıklılığın da değişik yöntemlerle kontrol edilmiş olduğu Samsung’un kısa videosu yardımıyla anlaşılıyor.

Samsung karşı koyabilir telefon almayı planlayanların kafasındaki soru işaretlerini gidermek için yayınladığı videoda tüm süreçleri süratli şekilde gösteriyor. Bu videonun tesirini kesin halde ölçmek olası olmasa da, satış sayıları yardımıyla bir fikir edinilecektir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın