İstanbul’da sokak ortasında katliam

İstanbul’da sokak ortasında katliamOlay, saat 13.00 sıralarında Beşiktaş Etiler’de meydana geldi.

Sokaktaki bir eczanede kalfa olarak çalışan 18 yaşındaki Burak Arat ilaç siparişini götürmek için işyerinden çıktığı esnada yanına husumetlisi olan bir kişi geldi. Şahıs genci konuşma bahanesiyle dışarıya çağırdı. Bir süre sonrasında şahıs ile genç arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine saldırgan şahıs silahını çıkartarak gence doğrulttu. Bir vakit genci kovalayan kişi, silahla 5 el kurşun yağdırdı. Saldırının peşinden saldırgan kendisini bekleyen beyaz renkli plakasız bir motosiklete binerek kaçarken, sırtından 3 isabet alan genç kanlar içinde yere yığıldı.

Sokak ortasında sırtından vurularak öldürüldü

Olayın peşinden sesleri duyan çevredeki vatandaşların ihbarı üstüne olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa müddette vaka yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı genci yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Sarıyer Seyrantepe’deki Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi dibine aldı. Hemen ameliyata alınan genç yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını yitirdi.

“Motorlu bir kişi gelip 5 el ateş edip kaçmış”

Olayla alakalı konuşan bir vatandaş, “5 el ateş sesi duyduk. Bizim eczanede çalışan 18 yaşında genç bir çocuk vuruldu. Herhalde motorlu bir şahıs gelip 5 el ateş edip firar etmiş bildiğim kadarıyla. Ben çocuk yoğun bakımda diye biliyorum ama ölmüş dediklerini de duydum. Ama inşallah ölmemiştir. Sırtından 4 el ateş edilmiş şeklinde gördüm ama 5 el silah sesi duydum. Husumetleri olup olmadığını bilmem. Polisler çalışmalarına devam ediyor, inşallah bulunur cezasını alır” dedi.

Polis kimliğini tespit etmiş olduğu saldırganların ardında

Olayın ardından emek harcama başlatan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, adabı muaşeret şahitlerinin ifadesine başvurarak emniyet kamera görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan emek harcamalar cevabında plakasız beyaz bir motosikletle gelen ve kaçan kasklı şahısların kimlikleri tespit edildi. Polis ekipleri saldırganları yakalamak için çalışma başlattı. Öte taraftan vaka yeri araştırma ekipleri de olay yerinde bir süre araştırma yaptı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın