Salesforce, üretken AI modellerini kendi içeriği üzerinde eğitecek

Belli oldu son haftalarda üretken yapay zeka, yazılımla etkileşim biçimimizi dönüştürme potansiyeline sahip ve tıklamak veya dokunmak yerine ne istediğimizi açıklamamıza olanak tanıyor. Bu değişimin derin bir etkisi olabilir kurumsal yazılımda. de Salesforce Dünya Turu NYC geçen haftaki etkinlikte, bu vizyon tam olarak sergilendi.

67 dakikalık ana açılış konuşması sırasında, Salesforce CMO’su Sarah Franklin’in ChatGPT konusunu tanıtmasının beş dakikadan az sürdüğünü düşünün. Şirket daha sonra sonraki 40 dakikayı ve birkaç konuşmacıyı üretken yapay zeka ve bunun tüm platformda yaratacağı etki hakkında konuşarak geçirdi. Son konuşmacı hakkında konuştu Veri Bulutubitişik teknoloji. Birkaç dakikalık tanıtım dışında şirketin konuştuğu tek şeyin bu olduğunu söylemek doğru olur.

Bunun tartışmaları dahil EinsteinGPTSalesforce içeriği hakkında soru sormak için bir araç ve SlackGPT, içeriği hakkında Slack soruları sormak için bir araç. Buna ek olarak şirket, diğer şeylerin yanı sıra, bir iş akışındaki belirli eylemleri programlı olarak tetiklemek için anında açılış sayfaları oluşturma, satış e-postaları yazma (eğer istediğiniz buysa) ve Apex kodu (Salesforce’un programlama dili) yazma yeteneğinden bahsetti.

Üretken yapay zekanın, geçen yılın sonunda OpenAI ChatGPT’yi piyasaya sürene kadar insanların bahsettiği bir şey bile olmadığı ve bunun gibi etkinliklerin aylarca planlanması gerektiği gerçeğini düşündüğünüzde, şirket muhtemelen yakın zamanda odaklanmak için vites değiştirmek zorunda kaldı. sunumu tamamen bu tek konuda.

Salesforce, üretken yapay zekayı mevcut ürün ve hizmetlerine uygulamaya yönelik yeni odak noktasında yalnız değil. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, genel olarak bu yeni araçların çoğu hala devam eden bir çalışma olsa da, birçok kurumsal yazılım şirketinin bu teknolojiyi yığınlarına dahil etme planlarını duyurduklarını gördük.

Daha geçen hafta duyurular aldık. Zoho, Kutu Ve şimdi hizmettek tek sayılmayacak kadar çok sayıda başka şirket de son aylarda benzer duyurular yaptı.

Kripto ve metaverse yutturmaca makinelerinin çöktüğünü gördükten bir yıl sonra, teknolojinin bazı sınırlamalarını, özellikle iyi belgelenmiş halüsinasyon problemini dikkate almadan, bu şirketlerin bir sonraki büyük parlak şeyi kovalayarak çok hızlı hareket edip etmediklerini sormak doğru olur. Bu gönderi için, Salesforce’un olaylara bakış açısına ve üretken yapay zekayı platforma dahil etme söz konusu olduğunda bilinen bazı sorunların üstesinden gelmeyi nasıl umduğuna odaklanacağız.

99 sorunum var, ancak veriler bir tane değil

Üretken yapay zekayı diğer abartılı teknolojilerle aynı kategoriye koymak belki de haksızlık çünkü bu yaklaşımın doğrudan etkisini ancak şimdi görüyoruz. Salesforce’un şirketin teknoloji stratejilerinden sorumlu CIO’su Juan Perez, bizi bu noktaya getirmek için onlarca yıllık araştırma, geliştirme ve teknolojik geçişler gerektiğini söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın