Rocket Lab, hipersonik savunma müşterilerini hedefleyen bir yörünge altı fırlatma seçeneği ekliyor

Rocket Lab, hizmet paketine yeni bir teklif ekliyor: Hipersonik yörünge altı lansmanları. Yeni hizmet, şirketin yeni yörünge altı roketi kullanma sözleşmesi olan “gizli bir müşteri” için ilk görevini uçuracağı bu yılın ilk yarısında başlayacak.

Rocket Lab’in yörünge altı aracı, başarılı Electron yörüngesel fırlatma aracından türetilmiştir, ancak ‘HASTE’ (hipersonik hızlandırıcı yörünge altı test elektronu) arka adı aracılığıyla yeni bir ad alır. Bunlardan ilki, Rocket Lab’ın ABD’deki Wallops, Virginia’daki fırlatma tesisinde fırlatma için hazırlanıyor.rent a car 34

Hipersonik test ve geliştirme yetenekleri, önemli bir Rocket Lab müşteri segmenti olan Hükümet ve savunma için büyük bir kilit noktasıdır. Daha şimdiden, Rocket Lab, Dynetics tarafından bir ABD Savunma Bakanlığı sözleşmesi aracılığıyla hipersonik test fırlatma hizmetleri sunmak için görevlendirildi ve aynı zamanda benzer yetenekler geliştirmek için Savunma İnovasyon Birimi tarafından seçildi. Füze Savunma Ajansı Hedef ve Karşı Tedbirler’den üçüncü bir sözleşme, HASTE’de test edilen bir dizi farklı yükü de görecek. Çoğunlukla, Rocket Lab, HASTE görevlerinin kararlaştırılan Ulusal Güvenlik yan kuruluşunun kapsamına gireceğini söylüyor.

Bu, Rocket Lab için büyük bir haber ama aynı zamanda endüstri genelinde birçok potansiyel etkisi var. Örneğin Stratolaunch, bu fırsata odaklanan özel bir şirkettir ve Blue Origin ayrıca yörünge altı test operasyon fırsatları sağlamayı amaçlamaktadır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada