Robotikte bu hafta: Çinli girişimler bir dizi bağış toplama başarısı elde etti

rent a car 34

Robotik alanındaki bu haftanın en büyük haberine geçmeden önce, öne çıkarmamız gereken bir duyurumuz var.

Bir dizi robotik endüstrisi uzmanını merkezimizde ağırlayacağız. ilk Donanım Aşaması de TechCrunch Bozma 2023. Sahne, 21 Eylül’de Disrupt’ın üçüncü gününde başlıyor ve Alphabet’s Intrinsic, Open Robotics, Agility Robotics ve Farm-ng’den konuşmacılar içeriyor ve daha fazla açıklama gelecek.

Yerleşik robotik uzmanı Brian Heater, Donanım Aşamasında başı çekiyor ve gelecekteki güncellemeleri ve onun alanla ilgili devam eden kapsamını takip edebilirsiniz. Actuator haber bültenine buradan abone olarak.

Bu kendini tanıtmanın dışında, hadi dalışa geçelim.

Pişirme robotu şirketi Botinkit 13 milyon dolar yatırım aldı

Zincir restoranlar, otomasyona uygun iki şeye, tutarlılığa ve verimliliğe değer verir. Shenzhen merkezli girişim Botinkit, pişirme robotlarını Çin sınırlarının ötesine Japonya ve ABD’ye getirdi ve şimdi kullanacak A Serisinde topladığı 13 milyon dolar mutfak yaratıcılarını Avrupa ve Orta Doğu’ya getirmek.

Botinkit, pişirme işlemi sırasında malzeme kaybını ve enerji kullanımını azaltmanın ötesinde, robotları için başka bir fayda görüyor.

“Mutfak eskiden zaman ve coğrafi sınırlarla sınırlıydı. Ancak yemek pişirmenin dijitalleşmesiyle, uzaktan pişirme de dahil olmak üzere bir dizi yeni olasılık ortaya çıkıyor. Kurucu ortak Shirley Chen bu hafta başlarında TechCrunch’a verdiği demeçte, ben Shenzhen’deyim ve siz ABD’desiniz, yazılım ve donanım sistemimizi sizin için uzaktan ‘yemek pişirmek’ için kullanabilirim.

SoftBank, Rice Robotics’in teslimatlarına yatırım yapıyor

SoftBank’ın yeni Tokyo genel merkezindeki işçiler, 7-Eleven siparişlerini mağazalar ve teslim yerleri arasında taşımak için kocaman, sevimli gözlere sahip teslimat robotlarını kullanıyor. Hong Kong merkezli Rice Robotics tarafından yapılan karikatürize kuryeler, 12 saat boyunca çalışabilir ve onigiri ile UCC kahve seferleri arasında şarj olması sadece bir saat sürer.

Ve SoftBank bu hafta olacağını duyurdu Rice’ın 7 milyon dolarlık ön Seri A’sına katkıda bulunmak Şirketin 1 numaralı gelir kaynağı olan Japonya’da devam eden bir genişlemeye yönelik olarak gerçekleştirilecek olan finansman turu.

ForwardX’in robotik çabaları, bağış toplamada 140 milyon dolara ulaştı

Depo lojistiği ve stok yönetimi, tartışıldı içinde geçmiş baskılarve bunun iyi bir nedeni var – robotik ve otomasyon fırsatlarıyla olgunlaşmış devasa bir endüstri. Merkezi Pekin’de bulunan ForwardX, 2016’da lansmanından bu yana önemli miktarda yatırım topluyor.

IKEA, UNIQLO, Walmart ve Mitsubishi’yi içeren bir müşteri listesine şimdiden 3.000 robot göndermiş olan şirket, az önce 30 milyon dolarlık bir bağış toplandığını duyurdu bu da C Serisini 61 milyon dolara ve toplam fonunu 140 milyon dolara çıkarıyor.

Women in Robotics, Joanne Pransky onuruna bir burs başlattı

Joanne Pransky, yakın zamanda kim öldü robotik endüstrisinde onlarca yıllık çalışmanın ardından, robotlarla olan ilişkilerimizin insani tarafını anlamaya çalışırken, uzayda silinmez bir iz bıraktı.

Kâr amacı gütmeyen Women in Robotics, bir sonraki kadın ve ikili program dışı öğrenci dalgasına kendi adını taşıyan bir bursla yardım ederek onun mirasını onurlandırmak istiyor. Herkes burada, Bold.org aracılığıyla fona katkıda bulunabilir.

“Sosyal robotik alanında ve robotların ve robotik dergilerinin satış ve pazarlamasında bir öncü olarak, Joanne genellikle odadaki tek kadındı.” Robotikteki Kadınlar başkanı Andra Keay TechCrunch’a söyledi. Ve Joanne Pransky Robot Biliminde Kadınları Kutlama bursunun yardımıyla bu geçmişte kalacak.


Her hafta gelen kutunuzda en iyi robotik haberlerini ister misiniz? İmza Aktüatör için buraya kadar.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın