Rice Robotics, SoftBank’ın ofis teslimatını güçlendirerek 7 milyon dolar aldı

rent a car 34

Kalabalık kurumsal robotik alanında, kilit müşterilerin güvenliğini sağlama yeteneği, şirketler için çok önemli bir fark yaratıyor. Hong Kong merkezli durumda Pirinç RobotikSoftBank’tan önemli sipariş geldi.

Ocak 2021’den beri, Rice’ın sevimli, karikatürize yanıp sönen gözlerine sahip robotları, şirketin Tokyo, Takeshiba’daki yeni genel merkezindeki Softbank personeline 7-Eleven ürünleri teslim ediyor. Bu robotlar 30kg yük taşıma kapasitesine sahip olup, 39x27x34 cm depolama alanına sahiptir.

Rice, teslimat çalışanlarının müşteri siparişlerini robotlarının alması için belirlenmiş bir noktaya bırakmalarına etkili bir şekilde izin vererek, onların ofis binalarına girip çıkma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Robotlar 12 saat kesintisiz çalışabiliyor ve bir saat içinde şarj olabiliyor.

SoftBank ve diğer müşterilerin takdiri, birkaç yatırımcıyı Rice’ın en son 7 milyon dolarlık A Serisi öncesi finansman turunu desteklemeye ikna etti. Alibaba Girişimci Fonu, Soul Capital, Audacy Ventures, Sun Hung Kai & Company ve Cyberport HK’yi içerir. Turda lider yatırımcı yok.

Rice, finansmanın, şu anda şirketin en büyük gelir kaynağı olan Japonya’ya daha fazla ilerlemesine izin vereceğini söyledi. SoftBank’ın yanı sıra Rice, Japon müşterileri arasında Toyota, Japan Post ve Mitsui Group’u da sayıyor.

Japonya, yaşlanan nüfusu ve yeni teknolojiye açıklığı göz önüne alındığında, uluslararası alanda genişlemek isteyen Çin’in robotik şirketleri için tercih edilen bir destinasyon olmuştur. bu ByteDance destekli depo robotu üreticisi Syrius Roboticsörneğin, erken bir aşamada Japonya’ya bir baskın yaptı.

Güney Çin, şüphesiz dünyanın önde gelen donanım tedarik zincirlerinin ana vatanıdır. Tersine, Rice robotlarını fabrikaların bol olduğu ve işçilik maliyetlerinin daha düşük olduğu Çin anakarası yerine Hong Kong’da yapıyor.

Rice’ın kurucusu ve CEO’su, dört yıllık şirket daha önce robotlarını anakaradaki bir orijinal ekipman üreticisi (OEM) aracılığıyla yaptı, ancak memleketindeki üretimin robotlarının birim maliyetini önemli ölçüde düşürdüğünü keşfetti. Victor Lee TechCrunch’a söyledi.

Lee, anakara Çin’de toptan üretimin daha ekonomik olduğunu, Rice’ın üretim boyutunun ise ölçek ekonomisi elde etmek için çok küçük olduğunu açıkladı. Ayrıca Hong Kong hükümeti, aktif olarak gelişmiş üretimi çekmeye çalışıyor ile ekonomiyi çeşitlendirmek Asya için bir finans merkezi olarak çekiciliğini kaybediyor.

Rice’ın yeni finansmanının bir kısmı, Hong Kong’da bir üretim tesisi kurmak için kullanıldı. 13.000 metrekarelik bir alana yayılan tesis, şirketin yıllık üretim kapasitesini 500’den 2.000 robota dört katına çıkardı.

9.000 $’lık başlangıç ​​piyasa fiyatıyla Rice’ın robotları, navigasyon için SLAM olarak bilinen popüler eş zamanlı yerelleştirme ve haritalama teknolojisini kullanıyor. SLAM’in büyük bir avantajı, sensör verilerini verilen haritayla sürekli olarak karşılaştırması, sistemin çevrenin doğru ve anında bir modelini oluşturmasına ve bir robotun kesin konumunu tahmin etmesine izin vermesidir.

Rice, hizmet robotlarının yanı sıra, diğer birçok robotik firmasında olduğu gibi, talebi COVID-19 salgını sırasında artan bir dizi dezenfeksiyon robotu da sunuyor.


Her hafta gelen kutunuzda en iyi robotik haberlerini ister misiniz? İmza Aktüatör için buraya kadar.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın