Reddit, yeni API şartları kapsamında erişilebilirlik uygulamaları için bir istisna yapar

rent a car 34

reddit diyor yeni güncelleyecek gözden geçirilmiş API şartları kör veya görme engelli kişiler de dahil olmak üzere kullanıcıların Reddit’e göz atmasına ve onu kullanmasına olanak tanıyan erişilebilirlik uygulamaları için bir istisna oluşturmak. Oylama, Reddit’in çoğu üçüncü taraf uygulama geliştiricisini artık yeni fiyatlandırmayla birlikte gelen yüksek ücretleri karşılayamayacakları için işsiz bırakacak yeni API şartlarını duyurmasının ardından geldi. Örneğin, popüler Reddit uygulaması Apollo’nun bir geliştiricisi, bunun olacağını söyledi. ona yılda 20 milyon dolara mal oldu işini yürütmeye devam etmek için – uygulamanın kazandırmadığı para. Değişikliklerle ilgili tepkiler ortaya çıktıkça, birkaç Reddit topluluğu şunları söyledi: protesto etmek için kararırdı Reddit’in yeni politikası.

Reddit’in API fiyatlandırmasındaki istisna haberi ilk oldu Verge tarafından bildirildiReddit sözcüsü Tim Rathschmidt’in yorumlarına atıfta bulunarak.

Yine TechCrunch ile paylaşılan bir açıklamada Rathschmidt, Reddit’in “erişilebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan ticari olmayan uygulamaların seçkin geliştiricileriyle bağlantı kurduğunu ve onlara büyük ölçekli fiyatlandırma koşullarımızdan muafiyetler sunduğunu” söyledi.

Duyuru, haberlerin ardından Reddit genelinde planlanan protesto, Reddit’in yeni koşullarının, Blind için Reddit ve Reddit için Luna ve diğer ekran okuyucular gibi siteye erişmek için kullandıkları uygulamaları etkileyeceğini vurgulayan /Blind alt dizinindekiler gibi topluluk moderatörlerinin desteğini içerir. Reddit’in yaptığı değişiklikler sonucunda 12 Haziran’dan 14 Haziran’a kadar 48 saat boyunca protestoya katılacaklarını söylediler. Diğer en iyi alt dizinler de dahil olmak üzere katılım r/aww, r/videos, r/Futurology, r/LifeHacks, r/bestof, r/gaming, r/Music, r/Pics, r/todayilearned, r/art, r/DIY, r/gadgets, r/ spor, r/hafif ilginç ve diğerleri. Bu toplulukların birçoğu, büyüklük açısından çift haneli milyonlardadır.

Verge, yeni istisnanın erişilebilir uygulamalar için yapılacağını belirten makaleyi yayınladıktan sonra, bir /Blind moderatörü, MostlyBlindGamer, herhangi bir açıklama alamadıklarını paylaştı Reddit’ten “erişilebilirlik odaklı uygulamaları” nasıl tanımladıkları veya uygulamaların yeni yönergeler kapsamında uygun hale getirilmesiyle ilgili herhangi bir süreç hakkında.

MostlyBlindGamer, “Reddit’in kör ve görme engelli topluluğun değişen erişim ihtiyaçlarını dikkate alma konusunda uzmanlığa sahip olmadığına dair güçlü endişelerimiz var” diye yazdı ve daha fazla yorum için Reddit’e ulaştıklarını da sözlerine ekledi. Ayrıca, son üç yılda r/blind ve başka bir moderatör olan u/rumster’ın erişilebilirlik endişeleri konusunda Reddit’e defalarca ulaştığını ve “somut bir yanıt alamadıklarını” da belirttiler.

r/Blind topluluğu artık bir uygulama listesi düzenleme Reddit for Blind, Luna for Reddit, Dystopia, BaconReader ekran okuyucularının yanı sıra iOS erişilebilirlik API’lerinden yararlanan veya erişilebilir özellikler ekleyen diğer genel amaçlı uygulamaları içeren yeni istisna kapsamında bir istisna olarak nitelendirilecek. metin boyutunu, kontrastı, rengi ve daha fazlasını ayarlayın.

Bu liste, en popüler Reddit müşterilerinden biri olan ve listenin “resmi uygulamanın aksine çoğu iOS erişilebilirlik teknolojisiyle çalıştığını” söylediği Apollo’yu içerir.

Ancak, Reddit’in Apollo gibi genel amaçlı uygulamaları muaf tutmayacağını ve yalnızca erişilebilirlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış uygulamalara odaklanacağını biliyoruz.

Şimdiye kadar, Reddit kararlılığını korudu. yeni API fiyatlandırması, istisnasız. Geçen hafta sonu, bir Reddit çalışanı r/redditdev topluluğundaki değişiklikleri tartışırken Apollo’yu “akranlarından daha az verimli olmakla ve bazen aşırı olmakla – muhtemelen bunu yapmakta özgür olduğu için” suçladı. Apollo geliştiricisi Christian Selig, verimsizlikler konusunda netlik istedi – uygulama verimsiz miydi yoksa “sadece daha fazla mı kullanılıyordu?” diye öğrenmek istedi. Doğrudan bir yanıt alamadı.

Reddit sözcüsü Rathschmidt’in “verilere erişimin etkileri ve maliyetleri olduğunu ve güvenlik ve mahremiyet açısından topluluklarımıza karşı sorumlu veri koruyucuları olma yükümlülüğümüz olduğunu” söylediği gibi, daha önce yeni fiyatlandırmaya duyulan ihtiyacı vurgulamıştı. amaç, üçüncü taraf uygulamaları “öldürmek” değildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın