Red Hat, Ansible Lightspeed ile üretken yapay zekayı BT otomasyonuna taşıyor

Kırmızı şapka yıllık müşterisini elinde tutuyor Boston’daki zirve bu hafta ve bugün birkaç iyileştirme duyurdu cevaplayıcıyeni yapay zeka destekli Lightspeed de dahil olmak üzere açık kaynaklı BT otomasyon aracı.

Otomasyonun özünde, karmaşık süreçleri bir oyun kitabına veya eylem reçetesine damıtmakla ilgilidir. Bir sonraki adım, düşük kodlu ve kodsuz iş akışları oluşturmaktır. Üretken yapay zekanın son zamanlardaki yükselişi, bu süreci daha da basitleştirerek süreci basitçe tanımlayıp gerisini aracın halletmesine izin vererek, bir dizi adım oluşturarak ve çok daha fazla insan müdahalesi olmadan bir çalışma sürecinde onu taşımak için gerekli kod ve araçları sağlayarak sağlayabilir. gerekli (en azından teoride).

Red Hat’in bugün duyurusu yapılacak ve bu yıl içinde piyasaya çıkacak olan yeni üretken yapay zeka güdümlü aracı Lightspeed ile yapmak istediği de bu.

Ansible iş birimi başkan yardımcısı ve genel müdür Thomas Anderson, Lightspeed’in IBM’in Code Assistant ve IBM’in temel modelleriyle birleştirildiğini ve otomasyon oluşturmayı kolaylaştırmak için Ansible’ın otomasyon dili üzerinde özel olarak eğitildiğini söylüyor.

Anderson, TechCrunch’a şunları söyledi: “Bu kullanım örneğinde, yalnızca genel olarak otomasyona değil, özellikle Ansible dili ve Ansible kullanarak otomatikleştirmeye, özellikle Ansible otomasyonuna IBM ile gerçekten odaklandık.”

Bu, diğerlerinin yanı sıra OpenAI, Microsoft ve Google’ın benimsediği geniş yaklaşım yerine, özellikle müşterilerinin benzersiz gereksinimlerine yönelik daha odaklı modeller oluşturan kurumsal şirketlerden giderek daha fazla gördüğümüz bir yaklaşımdır. Bu durumda Red Hat, şirketi satın alan ana kuruluşu IBM ile iş birliği yapıyor. 2018’de 34 milyar dolar. İki kuruluş çoğunlukla ayrı çalışsa da bu, Red Hat’in üretken bir yapay zeka ürününü pazara daha hızlı bir şekilde getirmek için ilişkiden yararlandığı bir durum.

“Bu nedenle, Ansible Lightspeed için Watson Code Assistant, IBM’in Ansible ekosisteminin genişliği, tüm oyun kitapları, tüm kendi konu uzmanlığımız ve buna katkıda bulunan topluluk üzerinde eğitilmiş büyük dil modelini kullanıyor.”

Bir kullanıcı bir iş akışını tanımladığında, Lightspeed onu açıklamaya göre oluşturur. Ayrıca, çalışmasının kaynaklarını gösterir, böylece oluşturulan başucu kitabını kontrol eden BT uzmanı, onu çalıştırmadan önce kaynaklara güvenebileceklerinden emin olabilir. Anderson, kurumsal sürüm bu yılın sonlarında çıktığında kurumsal güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş başka özelliklerin de olacağını söylüyor.

“Ansible Lightspeed için, veri modelini eğitmenize yardımcı olan herkesin kullanabileceği genel bir sürüme sahip bu yol haritamız var. Ve daha sonra, bu yıl Ekim ayında, IBM ile birlikte kurumsal sürümü kullanıma sunacağız” dedi.

Zamanla, BT uzmanlarının yapmak zorunda olduğu iş türleri, geniş düzeyde uzmanlık gerektirir ve gerekli bilgiye sahip çalışanları bulmak her zaman kolay değildir. Üretken yapay zekayı sorun üzerinde çalışmaya koyarak, beceri açığını kapatmaya yardımcı olabilir. Anderson, “Bu, bir konu uzmanının çok daha üretken olabileceği anlamına gelir ve diğer yandan, Ansible ve otomasyona geçmek için Ansible uzmanı olması gerekmeyen yeni insanları da getirebilirsiniz” dedi.

Kulağa ne kadar ilginç gelse de, açık kaynak Ansible kullanıcıları bu yılın sonlarına kadar bir ön izleme erişimine sahip olmayacak. Bu sonbaharda bir kurumsal sürüm mevcut olabilir.

Şirket işin başındayken, daha gelişmiş geliştirici veya SRE görevlerini otomatikleştirmeye yardımcı olan Event-driven Ansible adlı ilgili bir ürünü duyurdu. 2. gün operasyonları. Bu parça genellikle bugünden itibaren mevcuttur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın