PRX ve The New York Times Halk Radyosuna “Ezra Klein Gösterisini” Getiriyor

New York Times ve kamu medya kuruluşu PRX bugün “Ezra Klein Şovu”nu halka açık radyo yayınlarına getirmek için bir ortaklık duyurdu. PRX’in halka açık radyo dağıtımıyla The New York Times tarafından üretilen “The Ezra Klein Show”, 10 Kasım’dan itibaren haftalık bir saatlik bir program olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki istasyonlarda izlenebilecek.

“Ezra Klein Şovu” –– bugüne kadar toplum ve kültürle ilgili acil konulara değinen popüler bir podcast –– kamu radyosunda yeni. Gazeteci ve sunucu Ezra Klein, izleyicileri önemli konularda sohbet etmeye davet ediyor, örneğin: Siyasi sistem harekete geçmezse iklim değişikliğini nasıl ele alırız? Piyasaların mantığı hayatımızın birçok yönüne mi sızdı? Psychedelics bize bilinç hakkında ne öğretiyor? Bilimkurgu özlediğimiz şimdiki zamanımız hakkında ne anlıyor? Gıda sistemimiz sadece insanlar ve hayvanlar için aynı olabilir mi?

Klein, “Gösterinin PRX ile ortaklaşa yeni izleyicilere ve yeni konuşmalara yayıldığını görmek beni çok heyecanlandırıyor” diyor. “PRX programlarında büyüdüm ve onların DNA’sı şu anda yaptığım işe işlendi. Bu bir onur ama aynı zamanda bir anlamda eve dönüş.”

Klein, 2021’de The New York Times’a katıldı. Daha önce Vox’un kurucusu ve genel yayın yönetmeniydi. Klein, The Washington Post’ta köşe yazarlığı ve editörlük yaptı, MSNBC’de siyasi analist, Bloomberg’e katkıda bulundu ve çok satan “Neden Kutuplaştık?” kitabının yazarıdır.

“The Ezra Klein Show”un önceki konukları arasında eski ABD başkanı Barack Obama, Senatör Bernie Sanders, şair Ada Limón, yazar Margaret Atwood, aktör Tom Hanks ve OpenAI CEO’su Sam Altman yer aldı. Son bölümlerde röportajlar da yer alıyor. Demis HassabisAI sistemlerinin bilimsel araştırmaları nasıl hızlandırabileceğini tartışan DeepMind CEO’su; robinson meyer Enflasyon Azaltma Yasası ve Amerika’nın daha düşük emisyonlara giden yolu hakkında bir ilerleme kontrolü sunmak; ve klinik psikolog Lisa Damour genç ruh sağlığı krizi üzerine.

PRX, ülke genelindeki yüzlerce halka açık medya istasyonunda duyulan, beğenilen, görev odaklı halka açık radyo programlarını dağıtır. PRX, “The Ezra Klein Show” adlı halka açık radyo programının distribütörlüğünü yapacakken, PRX podcast’in distribütörlüğünü yapmayacak. The New York Times’ın podcast’i, düzenli olarak yeni bölümleri dinleyicilerle buluşturmaya devam edecek.

“The Ezra Klein Show”a ek olarak, PRX tarafından dağıtılan halka açık radyo programları, Center for Investigative Reporting’den “The World”, “This American Life”, “Reveal”, Futuro Media’dan “Latino USA”, KCRW’den “Left, Right & Center”, “Snap Judgment”, “The Moth Radio Hour” ve daha fazlası dahil olmak üzere haber ve araştırma, hikaye anlatımı, halkla ilişkiler, kültür ve ötesini kapsar. PRX ayrıca dünyanın en iyi podcast yayıncılarından biridir.

The New York Times’ın Opinion editörü Kathleen Kingsbury şunları söyledi: “Kanaat gazeteciliği, en iyi haliyle, insanların etraflarındaki dünyayı anlamalarına yardımcı olurken, onların düşüncelerine meydan okuyor ve yeni bakış açılarını şekillendirmeye yardımcı oluyor. Ezra’nın programında her hafta kendisi ve dinleyiciler için yaptığı şey bu. Entelektüel titizliği ve merakının artık PRX aracılığıyla daha geniş bir kitleye ulaşacağı için daha mutlu olamazdım.”

PRX’in iş geliştirme ve içerik şefi Jason Saldanha şunları söyledi: “Bu mutlaka dinlenmesi gereken programı kamu medya topluluğuna sunmaya yardımcı olmak için The New York Times, Ezra ve ‘The Ezra Klein Show’ ekibiyle ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Ezra, ilgi çekici olduğu kadar büyük soruları da araştırıyor ve halka açık radyo yayınlarında hoş bir ses olacak.

New York Times Şirketi Hakkında

The New York Times Company (NYSE: NYT), misyonu gerçeği aramak ve insanların dünyayı anlamalarına yardımcı olmak olan güvenilir, kaliteli ve bağımsız bir gazetecilik kaynağıdır. Haberlerden yemek pişirmeye, oyunlara ve spora kadar çok çeşitli basılı ve dijital ürünlerde dokuz milyondan fazla abonesi olan The Times, yerel ve bölgesel bir haber liderinden dünya çapında meraklı okuyucuları, dinleyicileri ve izleyicileri olan çeşitlendirilmiş bir medya şirketine dönüştü. Şirketle ilgili haberleri takip edin nytco.com

PRX Hakkında

PRX, sesli gazetecilik ve hikaye anlatımı konusunda uzmanlaşmış, kar amacı gütmeyen bir kamu medya şirketidir. PRX, bağımsız yapımcılara ve kuruluşlara en ilgili, destekleyici izleyicileriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olarak hizmet eder. Dünyanın önde gelen podcast yayıncılarından biri olan PRX, TED, PBS, the Smithsonian, Futuro Media, GBH ve daha fazlasıyla ortak çalışmaktadır. PRX aynı zamanda en yaratıcı ve başarılı podcast ağlarından biri olarak bilinen Radiotopia’ya da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca PRX, “The World”, “The Moth Radio Hour”, “This American Life”, “Snap Judgment”, “Reveal”, “Left, Right & Center” ve “Latino USA” dahil olmak üzere ülke çapındaki yüzlerce istasyona güvenilir halka açık radyo programları dağıtır. PRX programları Peabody Ödülleri, duPont-Columbia Ödülleri, IDA Belgesel Ödülleri ve Pulitzer Ödülleri tarafından kabul edilmiştir. 2022’de Futuro Media ve PRX bir Pulitzer Ödülü kazandı. Ziyaret etmek prx.org daha fazlası için.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın