Proclaim, ağzınızı basınçlı suyla yıkayabilmeniz için 15 milyon dolar artırdı

rent a car 34

İyi bir ağız hijyeninin önemini hepimiz biliyoruz (günde iki kez dişlerinizi fırçalarsınız, değil mi?), ancak ağızlarımız ve genel sağlığımız üzerindeki bariz etkisine rağmen, bir sürü yenilik olmadı. dişe gelir. Fırçalıyoruz. Diş ipi kullanıyoruz. Diş arası araçları kullanıyoruz. Gargara kullanıyoruz. ilan et Özel Jet Ağız Sağlığı Sistemi ile bunu değiştirmeyi umuyor ve bunu dünyaya getirmesine yardımcı olmak için B Serisi finansmanda 15 milyon dolar topladı.

Proclaim’in CEO’su Heberto Calves, TechCrunch ile konuşurken, “Ağız bakımı, yüzyıllardır fırçalar, kazmalar ve elle ip (veya su) ile diş ipi kullanmanın ötesinde temelde değişmedi” dedi. “Bütün bunları büyük ölçüde değiştiriyoruz.”

Proclaim’in Özel Jet Ağız Sağlığı Sistemi, bir SCUBA dalgıcının ağızlığına benziyor, ancak bir hava tankına bağlı olmak yerine, bir “hidro istasyona” bağlı, böylece ağzınıza 60 jet basınçlı su püskürtebiliyor. yedi saniyelik kurs. Her bir ağızlık, plak ve bakteri kaydırıcı sıvıyı her kişinin anatomisine göre tam olarak ihtiyaç duyduğu yere yönlendirmek amacıyla, kişinin ağzına göre 3D olarak yazdırılır.

Özel baskılı ağızlıklar, 60 su jetinin ihtiyaç duyduğunuz yere gitmesi anlamına gelir. Görsel Kaynakları: ilan et

Proclaim, fırçalamanın yerini almak için değil, onunla birlikte çalışmak için tasarlanmıştır. Jet sistemini normal fırçanızla birlikte kullanmanın, günlük fırçalamaya kıyasla diş eti kanamasını azaltmada 10 kat daha etkili, diş eti iltihabını azaltmada yaklaşık 13 kat daha etkili ve plak oluşumunu azaltmada neredeyse sekiz kat daha etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. dize diş ipi.

İyi bir ağız sağlığı başlı başına önemli olsa da, Calves, Proclaim’in insanların genel sağlığını iyileştirmede de bir rolü olduğuna inanıyor:

Calves, “Çok daha büyük, acı verici ve pahalı halk sağlığı sorunlarının altında yatan günlük bir sorunu ele alarak insanların daha uzun süre daha sağlıklı yaşamasına yardımcı olabiliriz” dedi. kalp hastalığı, artrit, diyabet Ve bunama (birkaç isim vermek gerekirse). Diş eti hastalığından başlayarak vücuttaki zararlı bakterileri azaltmak için inanılmaz derecede etkili, kullanımı kolay ve keyifli bir çözüm sunuyoruz.”

Bağış toplama hakkında daha spesifik olarak konuşan Calves, neyin kilidini açacağını açıkladı:

Calves, “Bu bağış toplama ile amacımız, Proclaim’in ilk ticarileştirilmesi için gerekli sermayeyi sağlamak ve 2024’ün üçüncü çeyreğinde büyüme C turu için zemin hazırlamaktır” dedi. “Bir sonraki adımlarımız, diş hekimliği uzmanları ve tüketiciler arasında farkındalığı ve eğitimi artırırken işi ölçeklendirmeye başlamak.”

Eğitim ve farkındalık, Proclaim için bir tür darboğazdır:

Calves, “Proclaim’i dünyaya tanıtmaya başlarken karşılaştığımız en büyük zorluk, Proclaim’i size yalnızca en sağlıklı diş etlerinizi, en temiz dişlerinizi ve en taze nefesinizi vermekle kalmayacak, aynı zamanda genel sağlığınızı da koruyacak kişiselleştirilmiş bir çözüm olarak eğitmek ve sabitlemektir.” sağlık.”

Proclaim’in bu zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olan lider yatırımcılar Khosla Ventures ve Global Asset Capital’in yanı sıra ağız sağlığı uzmanlığı, Ensemble Innovation Ventures, SpringRock Ventures ve Revere Capital’dir. Aşırı talep gören turda bazı bireysel yatırımcılar da vardı: Fitbit’in eski baş işletme sorumlusu olan Yönetim Kurulu Başkanı Woody Scal ve robotik cerrahi öncüleri Intuitive Surgical ve Auris Health’in kurucusu Frederic Moll.

Proclaim, uzun vadede insanların daha sağlıklı diş etlerine ve daha temiz dişlere sahip olmalarına yardımcı olmayı ve vücuttaki bir dizi sistemik hastalığı önlemeye yardımcı olmayı hedefliyor.

“Nihai hedefimiz,” dedi Calves, “evde ağız sağlığı bakımı ve koruyucu genel sağlık alanında bu tüketici ihtiyaçlarını basit ve mantıklı bir şekilde etkili bir şekilde ele alan yeni bir kategori ve platform oluşturmaktır.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın