Piskopos Fox, konferans partisi düzenledikten günler sonra çalışanlarını işten çıkardı

Siber güvenlik firması Bishop Fox Salı günü TechCrunch’a verdiği demeçte yaklaşık 50 çalışanını veya işgücünün %13’ünü işten çıkardı.

İşten çıkarmalar şirketten sadece birkaç gün sonra gelir. Parti vermek şirketin görünüşe göre hizmet verdiği siber güvenlik konferansı RSA’da markalı içecekler buna “siber çorba” deniyordu. Bishop Fox’un resmi Twitter hesabı söz konusu Geçen hafta, şirketin her yıl Las Vegas’ta düzenlenen Black Hat ve Def Con güvenlik konferanslarına atıfta bulunarak “bu yıl Vegas’ta başka etkinlikler” düzenleyeceğini söyledi.

Bishop Fox sözcüsü Kevin Kosh bir e-postada, şirketin RSA’da “aylar öncesinden ayrılmış ve öncelikle gün boyu canlı yayın amacıyla (DefCon için yaptığımızı yansıtan) güvenlik altına alınmış bir etkinlik alanı olduğunu söyledi. daha geniş toplulukla etkileşim kurmak ve bilgi paylaşmak için forum. Bunu katılımcılar, ekip, sektör dostları ve RSA katılımcıları için resepsiyon izledi.”

Şirket, RSA partisine ne kadar harcadığını hemen söylemedi. Kosh, dünkü işten çıkarmalardan önce şirketin yaklaşık 400 çalışanı olduğunu doğruladı.

“Bu değişiklikleri, işimizi daha verimli hale getirmek için belirlediğimiz küresel ekonomik duruma ve fırsatlara yanıt olarak proaktif bir şekilde yaptık. Bishop Fox CEO’su Vinnie Liu, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, çözümlerimize olan talebin güçlü ve işimizin istikrarlı olmasına rağmen, bu çok farklı küresel ekonomideki piyasa belirsizliğini ve yatırım eğilimlerini göz ardı edemeyiz” dedi. “Bishop Fox sağlıklı olmaya devam ediyor ve önümüzdeki çeyreklerde ve yıllarda büyümemiz ve teknoloji yatırımlarımız konusunda iyimser olmaya devam ediyoruz. Şirketimizin nakit rezervleri (B Serisi artışımız dahil), bu yeniden yapılanma ile birleştiğinde, ölçek, yenilik ve tabii ki müşterilerimizin beklediği yüksek kaliteli çözümlerin sunulmasını sağlayan güçlü bir finansal pozisyonu korumamıza olanak tanıyor.”

Piskopos Fox, geçen yıl toplam 129 milyon dolar topladı WestCap, NextEquity Partners ve Rockpool Capital dahil olmak üzere birçok yatırımcının B Serisi turunda.

Ve geçen hafta, şirket ilan edildi RSA’da “ilk olarak Kuzey Avrupa’daki kuruluşlara odaklanarak” Birleşik Krallık’a doğru genişlediğini bildirdi. Duyuruda şirket ayrıca “yıldan yıla %40 şirket büyümesi” olduğunu söyledi.

Twitter’da işini kaybettiğini söyleyen çalışanlar, işten çıkarmaları “beklenmedik” olarak nitelendirdi. İçlerinden biri bunun “dahili yeniden yapılanma nedeniyle” olduğunu söyledi.

Eylül 2022’de şirketin müşteri başarısından sorumlu başkan yardımcısı Christie Terrill söz konusu şirket “genel olarak işe alıyor” ve şirketin resmi LinkedIn hesabı bir gönderide yazdı “Fox Den’de sızma testinden teknik düzenlemeye ve satışa kadar birkaç farklı ekipte işe alım” olduğunu.

Bishop Fox’taki işten çıkarmalar, tüm teknoloji sektörünün ekonomik gerilemeden muzdarip olduğu bir dönemde geldi. Yine de bazıları siber güvenliğin daha güvenli bir sektör olduğunu düşünüyor. Geçen sene, (ISC)²’den bir rapor“Bilgi güvenliği liderleri” için kar amacı gütmeyen bir dernek olan , siber güvenlik ekiplerinin “kuruluşlar 2023’te siber tehditlerde bir artış beklediğinden, personel azaltımlarından en az etkilenecek” tahmininde bulundu.

Rapor, 1.000 üst düzey yöneticinin katıldığı bir ankete dayanıyordu. O zamanlar, ISC)² CEO’su Clar Rosso söz konusu “Belirsiz ekonomik zamanlarda bile siber güvenlik profesyonellerine verilen önem, üst düzey yöneticilerin güçlü bir siber güvenlik ekibine olan kritik ihtiyacı şimdi her zamankinden daha fazla anladığını gösteriyor.”


Bishop Fox’taki işten çıkarmalar hakkında daha fazla bilginiz var mı? Veya başka bir siber güvenlik şirketinde mi? Lorenzo Franceschi-Bicchierai ile +1 917 257 1382 numaralı telefondan Signal üzerinden veya Wickr, Telegram ve Wire @lorenzofb aracılığıyla veya [email protected] adresine e-posta göndererek güvenli bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. TechCrunch aracılığıyla da iletişime geçebilirsiniz. GüvenliDrop.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın