Pew: ABD’deki Twitter kullanıcılarının %60’ı geçen yıl platforma ‘ara verdi’

tarafından yeni bir çalışma Pew Araştırma Merkezi ABD’li yetişkinlerin Twitter kullanımında bir duraklamanın resmini çiziyor, ancak veriler, suçun kaynağı olarak Elon Musk’ın sosyal medya platformunu ele geçirmesini ille de işaret etmiyor. Bunun yerine, Pew’in Mart ayında bir haftadan fazla bir süre içinde gerçekleştirdiği ABD’li yetişkinler anketi, ABD’li yetişkin Twitter kullanıcılarının çoğunluğunun veya %60’ının, hizmeti “birkaç hafta veya daha uzun süre” Twitter’da kullanmaya ara verdiklerini bildirdi. geçtiğimiz yıl boyunca.

Ancak Elon Musk resmen Edinilen 27 Ekim 2022’de Twitter – bu, şirketin tam bir yıl değil, yalnızca 6 artı aydır elinde olduğu anlamına gelir. Başka bir deyişle, Twitter kullanıcılarının uygulamaya uzun süre ara vermesine neden olan şeyin, sitenin yeni sahibiyle hiçbir ilgisi olabilir veya olmayabilir. Ve Pew Research karşılaştırma yapmak için herhangi bir tarihsel veri sunmadığı için, bunun bu dönemden önce Twitter kullanıcıları için düzenli bir model olup olmadığı da net değil.

Yine de, Twitter’ın en azından bazı kullanıcıları için gerekli bir günlük alışkanlık haline gelen bağımlılık yapan bir platform oluşturmadığını gösterdiği için veriler ilginç. Meta’nın artık görebileceğiniz sosyal uygulamalarıyla karşılaştırıldığında 3,02 milyar günlük aktif kullanıcı İlk çeyrek itibariyle, Pew’in verilerine inanılacaksa, bazı Twitter kullanıcıları uzun süre uygulamadan kaçınıyor. (Onun metodoloji burada ve eğer ilginizi çekiyorsa, 10.000’den fazla katılımcı dahil edilmiştir.)

Pew’in daha ayrıntılı analizi, uygulamaya ara verme olasılığı daha yüksek olanların hem kadın hem de Siyah kullanıcıları içerdiğine dikkat çekerek, durumun neden böyle olduğuna dair ipucu verebilir. Pew, erkeklerin %54’üne kıyasla kadınların %69’unun son 12 ayda Twitter’a ara verdiklerini söylüyor. Bu arada, Siyah kullanıcıların %67’si, beyaz kullanıcıların %60’ı ve Hispanik kullanıcıların %54’ü ile karşılaştırıldığında uygulamaya ara verdiklerini söyledi. (Firma, anket verilerinin ayrıntılı bir analiz sunmaya yetecek kadar Asyalı Amerikalı Twitter kullanıcısını içermediğini belirtti.)

Bu, insanları Twitter’dan bir süre uzaklaşmaya iten şeyin siyaset veya yaş grupları (önemli bir fark görmeyen gruplar) olmadığını gösterebilir. Bunun yerine, önceki analizlere göre tarihsel olarak platformda en fazla tacizle karşılaşan demografiye işaret ediyor. ve raporlar, olanlar dahil itibaren Uluslararası Af Örgütü.

Ancak Pew Research, bunların herhangi birinin özellikle Musk’a ait olduğunu kanıtlayamıyor. arıza, çünkü rapor son 12 aya bakıyor ve örneğin Musk’ın Twitter’a sahip olmadan önceki ve sonraki kullanım karşılaştırmasına bakmıyor. Eğer bir şey varsa, bu, Twitter’ın sosyal medyadaki emsallerine kıyasla en başından beri çekiş kazanmakta neden mücadele ettiğini gösterebilir – çünkü sürekli gelişen politikalarına rağmen uygulamada meydana gelen kötüye kullanımı hiçbir zaman tam olarak kontrol edemedi. sadece bu.

Yine bugün yayınlanan ayrı bir çalışmada Pew, mevcut ve yeni Twitter kullanıcılarına platformu bundan bir yıl sonra kullanma ihtimallerinin ne olduğunu sorarak Twitter’ın olası geleceğine bir göz atıyor.

Daha fazla insan (%40) bunu yapmalarının “son derece” veya “büyük olasılıkla” olduğunu söylerken, %35 “biraz” dedi.

Yine de Twitter’ın mevcut ve yeni kullanıcılarının endişe verici bir çeyreği (%25) uygulamayı bir yıl içinde kullanmalarının “pek olası olmadığını” veya “hiç olası olmadığını” söyledi.

Görsel Kaynakları: Pew Araştırma Merkezi

Yine, bir önceki anketteki demografik bilgiler burada geçerli, çünkü mevcut veya yeni erkek Twitter kullanıcıları, bundan bir yıl sonra platformu “muhtemelen” kullanacaklarını söyleme olasılıklarının kadınlardan daha yüksek olduğunu söyledi – veya %47’ye karşı %31 .

Pew, gelecekte kendilerini Twitter’da kimlerin göreceği konusunda da partizan bir ayrım buldu.

Cumhuriyetçi veya Cumhuriyetçi eğilimli mevcut veya yeni kullanıcıların siteyi bundan bir yıl sonra kullanmalarının “muhtemel” olduğunu söyleme olasılığı Demokratlara göre daha yüksek – veya %45’e karşı %36. Cumhuriyetçiler ayrıca Demokratlara kıyasla Twitter’da olmaya devam edeceklerinin “son derece muhtemel” olduğunu söyleme olasılıkları daha yüksekti – ya da %17’ye karşı %25.

Geçmişte kullanıcıların “mola vermelerinin” ne kadar yaygın olduğunu bilmediğimiz düşünülürse, bunların hiçbiri mutlaka Twitter aktif kullanıcılarının azaldığına işaret etmiyor. Ancak geçen yılki diğer anketler bunun olduğunu öne sürdü. Örneğin, BuzzFeed News tarafından kapsanan bir çalışma Musk’ın devralmasından bu yana ABD’deki Twitter kullanıcılarının sayısının %9 düştüğünü öne sürdü. Benzer Web’den başka bir rapor (Vox aracılığıyla), Twitter’ın Musk öncesi dönemde Ocak 2023’e göre daha yüksek trafiğe sahip olduğunu söyledi. Ziyaretçi büyümesinin yıldan yıla Kasım 2022’deki %4,7’den Ocak 2023’te -%2’ye düştüğünü kaydetti.

Musk, Kasım ayında bu iddialara karşı çıkarak şunları söyledi: Twitter kullanımı “tüm zamanların en yüksek seviyesinde”” Ve daha yakın zamanlarda, Apptopia’nın verileri görünüşte bu ifadeyi destekliyordu ve Twitter’ın günlük aktif kullanıcılarının Ekim 2022’den bu yana ortalama olarak 2022’nin ilk çeyreğinde 229 milyondan 246,8 milyona çıktığını gösteriyor. Digiday Nisan ayında söyledi, her ay ortalama 1,3 milyon yeni kullanıcı artışıyla. (Bu bulgu, bazı şeyleri ülkelere göre ayırmadı, ancak ABD, Twitter’ın en büyük pazar).

Pew’in verilerinin gösterdiği şey, Musk’ın politikalarının ve Twitter’daki genel kaos yaratmanın uygulamanın ABD’deki kullanımına ne ölçüde zarar verdiği değil, şirketin kullanıcıların yapmayacağı türden bir uygulama olmak için ne kadar ileri gitmesi gerektiğidir. Düzenli olarak ara vermeniz gerekmez.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın