Petrol tutarları bugün ne kadar oldu? (10 Ağustos Brent petrol fiyatı)Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 95,66 dolardan muamele görüyor.

Dün 98,36 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 96,31 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.07 itibarıyla kapanışa gore yüzde 0,67 düşüşle 95,66 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 89,75 dolardan alıcı buldu.

Fiyatlardaki düşüşte, ABD’de ham petrol stoklarının beklenmedik bir halde artması etkili oldu. Petrol stoklarındaki yükselişin talebin azaldığına işaret etmesiyle fiyatlar geriledi.

Amerikan Petrol Enstitüsüne nazaran, ABD ham petrol stokları geçen hafta yaklaşık 2,2 milyon varil arttı. Beklenti stokların ancak 73 bin varil artması yönündeydi.

Piyasalar, bugün Amerika’de açıklanacak resmi petrol yığın verilerine odaklandı.

Dün, Rus petrol boru hattı işletmecisi Transneft’in Rus petrolünün Ukrayna üzerinden Avrupa’ya sevkiyatının durdurulduğunu bildirmesinin peşinden fiyatlar düşmeye başlamıştı.

Brent petrolde teknik olarak 96,02 ile 96,54 dolar aralığının direnme, 95,50 ile 94,98 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği anlatım ediliyor.

kaynak: ekonomist.com.tr

Yorum yapın