PayPal, ABD’de Venmo ve Zettle kullanan satıcılar için Android’de dokun ve öde özelliğini kullanıma sunuyor

PayPal bugün, şirketin ABD’deki Venmo ve Zettle uygulamaları aracılığıyla Android telefona sahip satıcılar için dokun ve öde özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Bir hatırlatma olarak, PayPal hem Venmo hem de Zettle’ın sahibidir.

Geçen Kasım ayında, şirket benzer bir lansman başlattı. işletmelerin kartlara dokunarak ödemeleri kabul etme işlevi veya İngiltere’deki dijital cüzdanlar

PayPal, şirketin mobil satış noktası yönetimi uygulaması olan Zettle uygulamasıyla Android’de dokun ve öde özelliğini zaten kullanıma sunuyor. Bununla birlikte, işletme profili kullanıcıları için Venmo, önümüzdeki aylarda kademeli olarak kullanıma sunulacak ve seçili işletmeler bu özelliği zaten kullanıyor olacak. Şirket, tüccarların erken erişim talep edebilir bu özelliğe

Bu özellik, satıcıların herhangi bir ek donanım olmadan kartlardan veya Apple Pay veya Google Pay gibi dijital cüzdanlardan ödeme kabul etmesini sağlar. PayPal, Zettle ve Venmo’da dokun ve öde yöntemiyle yapılan her satış için %2,29 + 9¢ ücret alır.

PayPal Microbusiness Ürün Başkanı Ed Hallett yaptığı açıklamada, “Tap to Pay, kullanıcıların birkaç dakika içinde hiçbir kurulum maliyeti olmadan kart ödemeleri almaya başlayabilecekleri yüz yüze kart ödemelerinin demokratikleştirilmesindeki son kilometre taşıdır” dedi. .

“Venmo ve PayPal Zettle kullanan milyonlarca işletme için bu yeteneğe erişimin kilidini açarak sorunsuz ödeme seçenekleriyle satışlarını artırmalarına yardımcı oluyoruz.”

Ek olarak, şirket aşağıdakiler için destek sağlıyor: iPhone’da dokun ve öde özelliği geçtiğimiz Kasım ayında duyurduktan sonra ABD’deki Venmo for Business ve Zettle müşterileri için.

IOS daha fazla iken ABD’de popüler mobil işletim sistemi, Android, kullanıcı tabanı açısından çok geride değil. Hallett, TechCrunch’a yaptığı bir telefon görüşmesinde, şirketin Venmo’nun ABD’deki 90 milyon kullanıcı tabanından (işletmelerin değil son kullanıcıların sayısı) yararlanmak istediğini ve herhangi bir karmaşık kurulumdan geçme zahmetine girmeden ödemeleri kabul etmelerine izin vermek istediğini söyledi.

Venmo şu anda Zettle’ın Android’de tıkla ve öde teknolojisinden yararlanıyor. Şirket, her iki ürünü de birleştirmek istediğini açıkça söylemedi, ancak Venmo for Business ile Zettle arasında pek çok “sinerji” gördüklerini söyledi.

PayPal’ın dokun ve öde ürünlerine yönelik genişlemesi, rakibinden aylar sonra geliyor Stripe, Android telefonlarda eşdeğer bir özelliği etkinleştiren bir ürün duyurdu altı ülkede — ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Avustralya ve Singapur. Nispeten, Stripe dokun ve öde işlemleri için kendi ödeme ağ geçidini kullanmak için işlem başına 0,10 ABD doları ücret alır.

Şubatta, PayPal CEO’su Dan Shulman şirketten ayrıldığını söyledi. Daha sonra Mart ayında, CFO Blake Jorgensen olduktan sonra da istifa etti Eylül 2022’den beri sağlık nedenleriyle izinli. Şu anda, fintech devinin hissesi son beş yılın en düşük seviyesinde.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın