İş akışı otomasyonu girişimi Parabola 24 milyon dolar yatırım aldı

ParabolÖzellikle lojistik ve e-ticaret sektörlerinde arka ofis süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olmak için yapay zekayı kullanan San Francisco merkezli bir girişim olan , bugün, Matrix ile birlikte stratejik yatırımcı Flexport’un katılımıyla OpenView liderliğindeki bir B Serisi finansman turunda 24 milyon dolar topladığını duyurdu. , Thrive, Flexport, Good Friends, Webflow, Aksi takdirde Fon, Soyut Girişimler ve Merus Capital.

Parabola’nın kurucusu ve CEO’su Alex Yaseen, yeni sermayenin işe alım ve ürün Ar-Ge’ye yatırılacağını söylüyor. Bugüne kadar, şirket en son dilim dahil olmak üzere 34,2 milyon dolar topladı.

Yaseen, “Çoğu yazılım şirketi pandemi geçişinde mücadele etti, ancak biz başarıya ulaştık” dedi. “2023, operatörün yılı ve Parabola, onları güçlendirmek için başvurulacak platform.”

Peki Parabol tam olarak ne yapıyor? Temellere indirgenen platform, çeşitli iş akışlarını otomatikleştirmek için yapay zekayı uygular. Müşteriler, Parabola’yı kullanarak PDF’ler, kısa mesaj günlükleri, resimler ve e-postalar gibi belgeleri alabilir ve Parabola’nın bunları standartlaştırmasını, zenginleştirmesini veya kategorilere ayırmasını sağlayabilir.

Örneğin, bir ürün adı listesi verildiğinde, Parabola bunları “giyim”, “ev eşyaları”, “bakkaliye” ve “elektronik” gibi belirli bölümlere göre kategorize edebilir. Ayrıca, tutarsız biçimde biçimlendirilmiş faturaları standartlaştırabilir ve her birinden tutarı, vade tarihini, gönderen bilgilerini ve kalemleri bir tabloya çıkarabilir. Ve belirli bir zaman dilimi içinde Amazon anahtar kelime sıralamalarını analiz ederek e-ticaret ekiplerinin ürün listelemelerini optimize etmelerini sağlayabilir.

Yaseen, Parabola’yı aksi takdirde zorlu manuel işlemler ve elektronik tablolarla uğraşmak zorunda kalacak teknik olmayan kullanıcılar için “işbirliğine dayalı bir veri aracı” olarak tanımlıyor.

“Temel farklılığımız, veri ve BT’de darboğaz yaşamadan kendi sorunlarına çözüm üretmek için doğrudan bir operasyon ekibine ait olma becerimizdir.” dedi Yasin. “Bu, mühendislerin kendi adlarına kod yazamayacakları kadar hızlı değişen iş akışlarını otomatikleştirmelerini sağlıyor.”

İş süreci otomasyonu, kuruluşların %66’sının yakın tarihli bir McKinsey’e yanıt vermesiyle büyüyen bir trend. anket bir veya daha fazla iş fonksiyonunda süreç otomasyonu denediklerini söylüyor. Motivasyon genellikle maliyet tasarrufudur. UiPath anket işletmelerin süreçlerinin en azından bir kısmını otomatikleştirerek yılda ortalama 1,5 milyon dolar tasarruf edebileceğini tahmin ediyor.

Parabol

Parabola’nın iş akışı otomasyon platformu, uygulamaları birbirine bağlar ve süreçleri otomatikleştirir.

Zapier, Workato, Tray ve Mulesoft gibi hizmet olarak entegrasyon platformu olarak adlandırılan sağlayıcıların yanı sıra Retool ve Airplane gibi dahili araç oluşturma platformları da dahil olmak üzere şaşırtıcı bir şekilde geniş adreslenebilir pazarı karşılamak için birçok satıcı ortaya çıktı. geliştirici Yeniden düzenleme yapıldı özellikle son zamanlarda kendisi için iyi, geçen Temmuz’da 3,2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 45 milyon dolar topladı.

Yaseen, Parabola’nın rakiplerinin – iyi finanse edilenler bile – yapı mantığına daha az, farklı sistemler arasında veri aktarımına daha fazla odaklandığını ve ayrıca önyükleme için kapsamlı teknik kaynaklar gerektirdiğini öne sürüyor.

“Birçok kullanıcı, eski ve sıradan süreçlerine bağlı kalmayı seçiyor çünkü bu, aşina oldukları şey ve karmaşık veri kümelerinin otomatikleştirilemeyeceğine inanıyorlar” diye ekledi. “[But] kurumsal liderler artık başka türlü gerçekleştirilebilecek projelerde değerli mühendislik kaynaklarını tüketemezler… “Bireysel kullanım durumunu” bir “şirket kullanım durumu”na dönüştüren, operasyon ekiplerinin uyum sağlamasına olanak tanıyan bir dizi işbirliği özelliği oluşturduk. en iyi uygulamaları kullanır ve nihayetinde birbirlerinin çalışmalarını geliştirir.”

Parabola, e-ticaret, perakende, ambalajlı tüketim malları ve nakliye ve lojistik dahil olmak üzere “geniş bir endüstri yelpazesinde” müşterilere sahip olduğunu iddia ediyor. 30 çalışanı olan girişimin mevcut müşteri tabanı 500’ün biraz üzerinde marka ve Yaseen, planın Parabola’nın çalışan sayısını yıl sonuna kadar 60 kişiye çıkarmak olduğunu söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın