Memphis.dev, açık kaynak ve SaaS ürünleriyle olay akışını basitleştirmeye çalışıyor

Başlangıçlar, son on yılda popüler hale gelen etkinlik akışını bozmanın yollarını arıyor. kafka, açık kaynaklı olay akışı platformu. Daha bu hafta Redpanda’nın 100 milyon dolarlık C Serisi etkinlik akışı platformu için ve bugün Memphis.devdaha erken aşamadaki bir girişim, şirketini desteklemek için 5,5 milyon dolarlık bir tohum yatırımı yaptığını duyurdu. açık kaynak bugünden itibaren genel kullanıma sundukları Memphis Cloud adlı proje ve SaaS teklifi.

Memphis’in kurucu ortağı ve CEO’su Yaniv Ben Hemo, şirketin yayın akışının çok karmaşık olduğu fikri üzerine kurulduğunu ve bunu basitleştirmek istediklerini söylüyor. Büyük miktarda veriyle uğraşan ve bu verilerden içgörü elde etmek için mücadele ettikleri kuruluşlardan geldiklerini söyledi.

“Genellikle en zorlayıcı olan bileşen, Kafka’nın aldığımız çok büyük miktardaki veriyi ve ayrıca aldığımız ham verileri nasıl alıp dönüştüreceğimizle ilgili olan 2. Gün operasyonları dediğimiz şeyi emmesini sağlamaktı. Ben Hemo TechCrunch’a, kuruluşun ondan içgörü oluşturmak için bir şeyler yapabileceği bir şeye dönüştürdüğünü söyledi.

Şirket, gerçek zamanlı, akış uygulamaları oluşturan geliştiriciler için bu tür sorunları çözmeye yardımcı olacak bir çözüm oluşturmak istedi ve Memphis adını verdikleri bu yeni mesaj aracısını oluşturup açık kaynaklı hale getirdiler. Büyük miktarda veri akışı ve bu verilerden yararlanan uygulamalar oluştururken gördükleri iki temel soruna saldırmak istediklerini söyledi.

“Öyleyse ilk kısım, ölçeklenebilirlik, bunun gerektirdiği bakım, bu tür bir teknolojiyi veya çözümü kuruluş içinde gerçekten uygulamak için gereken süre ve karmaşıklığın yönetimi olacaktır.” İkinci kısım, motorun işlediği verilerden gerçekten yararlanan uygulamaların nasıl oluşturulacağını içeriyordu.

Kurucular, açık kaynak projesini oluşturarak ve sonunda kimlik doğrulama ve izinler gibi tipik özelliklere sahip işletmelere yönelik Memphis Cloud’u inşa ederek başladılar, ancak aynı zamanda sunucusuz bir deneyim haline getirerek, temeldeki kaynaklar hakkında endişelenmeden uygulamayı kolaylaştırıyorlar. yalnızca kullandığınız kadar ödeme yaparken belirli bir uygulamayı çalıştırmak için gereklidir. Şirket ayrıca, yeni başlayanlar için AWS ve Google Cloud Platform dahil olmak üzere birden çok platformda çalışacak şekilde tasarladı.

“Ticari versiyon ile Memphis arasında elimizden geldiğince uyum sağlamaya çalışıyoruz. Ancak ticari sürüm kesinlikle daha çok işletmeler, sunucusuz deneyim gerektiren ve altyapı, ölçek ve izleme ve bunun gibi şeylerle hiçbir şey yapmak istemeyen kuruluşlar içindir. Bu nedenle, teknik olarak açık kaynak sürümü aracılığıyla dağıtamadığımız diğer bazı özelliklerin yanı sıra topluluk için gerçekten anlamlıydı,” dedi Ben Hemo.

Şirketin şu anda iki açık kaydı olan 14 çalışanı var ve şu anda oluşturulduğu şekliyle oldukça çeşitli bir gruba sahip. Organizasyonu kurarken coğrafi dahil olmak üzere çeşitliliğin birçok boyutu boyunca bunu sürdürmeyi umduğunu söylüyor.

Bugünkü tohum yatırımı, Angular Ventures ve Boldstart Ventures ile birlikte birkaç önde gelen endüstri meleği tarafından yönetildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın