Pass, Fanhouse’u satın aldı, ancak bazı içerik oluşturucular endişeli

rent a car 34

Yaratıcı para kazanma platformu hayran evi tarafından satın alındığını dün açıkladı. Geçeryalnızca Aralık ayında beta sürümünde başlatılan benzer bir girişim.

Passes’in kurucusu Lucy Guo, TechCrunch’a “Yalnızca 36 saat önce bir arama yaptık ve ardından 24 saat önce anlaşmayı kapattık” dedi.

Guo, anlaşmanın şartlarını açıklamayı reddetti, ancak Fanhouse çok daha köklü bir platform. 2020 yılında kurulan Fanhouse, 20 milyon $ Seri A Geçen yıl Andreessen Horowitz tarafından yönetilen Passes, kripto odaklı bir fon olan Multicoin Capital liderliğinde 9 milyon dolarlık bir tohum topladı. Hala beta aşamasında olan Passes, şu anda yalnızca yaklaşık olarak çalışıyor 40 yaratıcı.

Anlaşmanın hızlı olmasına rağmen, Fanhouse’un tüm kurucuları satılmadı. Rosie Nguyen, aynı zamanda bilinen bir yaratıcı @jasminericegirlşirketten ayrılacağını saatler önce duyurdu. Bilgi anlaşma haberini aldı.

Nguyen, “Bugün erken saatlerde Fanhouse’dan istifa etmek gibi zor bir karar verdim. tweet attı. “Şirketi, benim gibi kendilerinin ve ailelerinin geçimini sağlaması gereken içerik oluşturuculara yardımcı olmak için kurdum. İçerik oluşturucuları derinden önemsiyorum ve değerlerimle daha uyumlu olacak şekilde içerik oluşturuculara yardım etmek istiyorum.”

Anlaşmadan finansal olarak fayda sağlamadığını ve işten ayrılma veya ayrılma paketi olmadan şirketten ayrıldığını sözlerine ekledi.

Fanhouse’daki ani değişiklikler, yaratıcılar arasında endişeye yol açtı. Bazı insanlar, Guo’nun Passes’in isteğe bağlı olarak bir teknoloji üzerinde çalıştığını belirttiği bir tweet’inden endişe duydu. AI benzerlikleri yaratıcıların Bu endişeler, Twitch yayıncısı Riley Rose’un ardından arttı işaret etti that Passes’in web sitesinde içerik yönergeleri yoktur.

“Sadece o [Fanhouse’s] içerik yönergeleri çok, çok özel, ”dedi Guo TechCrunch’a. Fanhouse, ödeme işlemcisi olarak Stripe kullandığından, şirketin kullanıcılara neleri gönderip gönderemeyecekleri konusunda çok net olması gerektiğini söyledi. “İçerik yönergelerimiz var, sadece daha gevşek.”

Yine de, Passes’in web sitesinde şu anda içerik yönergeleri bulunmamaktadır. Guo, Pass’ların farklı bir ödeme işleme yöntemi kullandığı için izin verdiği içerik türleri konusunda daha hoşgörülü olacağını söyledi, ancak daha fazla ayrıntı paylaşmayı reddetti. İçerik oluşturuculara neleri yayınlayıp neleri gönderemeyeceklerini söylemenin yanı sıra, kullanıcıları taciz, nefret söylemi ve diğer hoş olmayan davranışlardan korumak için içerik yönergeleri de gereklidir.

Guo, “Yüksek riskli kredi kartı işlemlerimiz var” dedi. “Yani, sitemizde herhangi bir çıplaklık yapmasak da, yaparsak buna izin verilir – kredi kartı işlemcileri bunda bir sakınca görmez.”

Passes, yerleşik bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) sistemine sahiptir ve Guo, içerik oluşturucuların içeriklerini en yüksek ödeme yapan hayranlarına göre daha iyi uyarlamalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

Guo, TechCrunch’a “Her platformdan içerik oluşturucuları çalıyoruz ve en azından gelirlerini 2 kat artırıyoruz” dedi. “İçerik oluşturucular için platformlarla rekabet etmek can sıkıcı bir durum, bu yüzden birini eleyip tüm içerik oluşturucuları sorunsuz bir şekilde getirebildik.”

Ancak Nguyen, içerik oluşturucular için yeni bir platforma katılmayı seçerken gelirin en önemli faktör olmadığını söylüyor.

Nguyen, TechCrunch’a “Bu sadece parayla ilgili değil, hangi platformun benimle ilgileneceğiyle ilgili” dedi. “Her platform, yaratıcılarını umursamıyor ve içerik oluşturucular kendilerini güvende hissetmek ve başka her şeyi önemsemek istiyor.”

Yaratıcı ekonomi şirketleri benzersizdir çünkü iki şirket birleştiğinde sadece varlıkları birleştirmezler. Geçimlerini sağlamak için platformlarını kullanan içerik oluşturuculardan (esas olarak küçük işletmeler) sorumludurlar ve yalnızca birkaç hafta önceden haber vererek yeni bir platforma geçiş yapmak zor olabilir. Startup’lar genişlemek için çok fazla yatırımcı baskısına maruz kaldığında, bu büyüme, işletmeleri genellikle uzun vadede yavaş ve sürdürülebilir yollarla en iyi şekilde ölçeklenen içerik oluşturucuların pahasına gelebilir.

Guo, içerik oluşturuculara Passes’in kendi çıkarlarının en iyisi olduğuna dair güvence verirken, Nguyen şüpheliydi ve bu nedenle anlaşmanın kapanışının ortasında Fanhouse’dan ayrıldı.

TechCrunch’a konuşan Nguyen, “VC parası alan şirketler için yatırımcılarının teşviklerini kullanıcılarınınkilerle uyumlu hale getirmek zor olabilir” dedi. “Bu sistem pek çok şirkette, özellikle yaratıcı şirketlerde çalışmıyor.”

Nguyen, “Bir içerik oluşturucu tarafından kurulmayan bir içerik oluşturucu platformu, bu içerik oluşturucuları anlamakta zorlanacaktır.”

Artık Fanhouse içerik oluşturucuları, Geçişlerde içerik oluşturmaya devam edip etmemeyi seçmelidir. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, kaydolan içerik oluşturucu ve hayran hesapları, siteye erişmek için aynı oturum açma kimlik bilgilerini kullanabilecekleri Passes’e aktarılacak. Geçişi kolaylaştırmak için Passes, içerik oluşturuculara ilk altı ay için %95’lik bir katılım oranı sunuyor. Ardından bu oran, Fanhouse’un endüstri standartlarının üzerinde kalan oranıyla aynı şekilde %90’a düşecek.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın