Parti planlama platformu Punchbowl’un sahibi Timehop’u satın alıyor

rent a car 34

Çevrimiçi parti planlama platformu Punchbowl, Sincere Corporation adlı bir ana kuruluş oluşturmak için yeniden markalaşıyor. Ek olarak, kişisel hafıza kapsülü uygulamasını da satın alıyor Zaman atlaması – ve evet, hala var.

Samimi, Timehop’un bir ürün olarak bellek alanı üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi. Bu anlaşmanın bir parçası olarak, eski Timehop ​​CEO’su Matt Roul da dahil olmak üzere, ağırlıklı olarak Timehop’ta çalışan bazı çalışanlar, Sincere’ye taşınıyor.

Zaman atlama geçmişi

Timehop, son on yılda kullanıcılara Facebook, Instagram, Twitter, Google Fotoğraflar ve Dropbox gibi farklı platformlardaki fotoğraf anılarını gösteren gerçekten popüler bir uygulamaydı. Uygulamanın cazibesi, size birkaç yıl önce bugün olanları hatırlatmak için “tarihinizde bugün” türünden gönderiler göstermekti.

Uygulama, aşağıdakiler gibi yatırımcılardan 14 milyon dolardan fazla fon sağladı: Spark Capital, O’Reilly Alphatech Ventures, Shasta GirişimleriFoursquare’den Dennis Crowley ve Randi Zuckerberg. Heck, Facebook adında bir Timehop ​​klinesi bile yaptı. 2015 Yılında Bu Günbir yılda günlük 60 milyon ziyaretçi toplayan. Ayrıca Google, için “Bugünü Yeniden Keşfet” özelliği Fotoğraflar hizmeti.

On yılın ikinci yarısında, uygulamanın alaka düzeyi azaldı. 2017 yılında CEO ve kurucu Jon Wegener, Snap için çalışmak üzere şirketten ayrıldı. 2018’de uygulama zarar gördü 21 milyon kişiyi etkileyen büyük bir veri ihlali.

Punchbowl’un kurucusu ve CEO’su Matt Douglas, TechCrunch ile yaptığı bir görüşmede, her gün “milyonlarca” insanın hala Timehop’u açtığını söyledi.

Analitik şirketi Data.ai’nin verilerine göre, Google Play Store ve Apple App Store’daki Timehop ​​indirmeleri 2014’te 13,5 milyon indirmeyle zirve yaptı. Ancak geçen yıl uygulama yalnızca 140.000 kez indirildi. Firma, ABD’nin %63 ile küresel indirme payına öncülük ettiğini ve ardından %22 ile İngiltere’nin geldiğini söyledi.

Başka bir analitik firması Sensor Tower, Timehop’un 2020’den beri yalnızca 720.000 kez indirildiğini öne sürdü. Kıdemli İçgörü Analisti Abe Yousef kesin rakamlar belirtmese de, Mayıs 2023’te Aylık Aktif Kullanıcıların Mayıs 2016’ya göre %80 düştüğünü söyledi.

samimi yol haritası

Timehop’un da kadrosuna eklenmesiyle birlikte 2021’de VidHug (şimdi Memento) satın alımı, Punchbowl hatıralar yaratma konusundaki çalışmalarını özetlemek için bir marka yaratmak istedi. Bu nedenle, Samimiyet olarak yeniden markalaşması.

Görsel Kaynakları: İçten

Data.ai’ye göre Timehop ​​ile karşılaştırıldığında, Punchbowl (2013’ten beri aktif) ve Memnto (2021’den beri aktif) daha az ömür boyu indirme sayısına sahip: sırasıyla 4 milyon ve 67.000. Ancak rakamlara bu platformların herhangi bir web kullanımı dahil değil.

Douglas, Sincere’in bir abonelik şirketi olduğunu, bu nedenle Timehop’a abonelikleri kullanıcılar için anlamlı olacak şekilde sunmanın yollarını düşündüğünü söyledi. Ücretli planın reklamları kaldırmak gibi avantajlar içerebileceğini belirtti.

Buna ek olarak, Sincere farklı amaçlara bağış yapmak için bir vakıf açıyor. Ayrıca, şirket aynı zamanda yaklaşık yarım milyon dolar yatırım yapıyor. Kitap Kulüpleriinsanların bir kitap kulübü oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın