Otonom araç şirketi Aurora, 820 milyon dolar değerinde hisse sattı

Aurora İnovasyonu2024 yılında otonom bir kamyon taşımacılığı işletmesi kurmayı hedefleyen sürücüsüz teknoloji şirketi, hisselerinin halka arzından ve eşzamanlı özel arzından 820 milyon dolarlık sermaye artırımını tamamladı. Şirket, anlaşmanın Cuma günü tamamlanmasını bekliyor.

Şirkete göre hisse satışı, gelecek yılın sonunda ve “2025’e kadar” ticari lansman yoluyla Aurora’ya fon sağlanmasına yardımcı olacak. Aurora, Kasım 2022’de sahip olduğunu söyledi. yeterli para 2024’ün ortalarına ulaşmak için. Gelir öncesi şirket, lansmanı ve ötesini yapmak için tekrar artırması gerekeceğini defalarca söyledi.

Eylül 2022’de, sızdırılmış bir not Aurora’nın CEO’su Chris Urmson’ın şirketin nakit pozisyonunu korumak için bölünmeler, işten çıkarmalar, satın almalar ve tabii ki zamlar dahil olmak üzere bir dizi seçeneği değerlendirdiğini gösterdi. Notta Urmson, “pistimize yaklaşık altı ay eklemek için önümüzdeki yıl 300 milyon dolar toplamanın bir yolunu” bulmanın değerli olduğunu söyledi.

Nisan ayında Aurora, önerilen bir karma raf teklifi için başvuruda bulundu. 350 milyon dolar topladı.

Aurora’nın sözcüsü Rachel Chibidakis, TechCrunch’a “Her zaman şeffaf olduk ve ticari lansmanımızdan ve karlılığımızdan önce daha fazla para toplamamız gerektiğini söyledik” dedi. “Bu oldukça büyük sermaye artışının, önümüzdeki yıl ve 2025’e kadar hedeflenen otonom kamyon taşımacılığı işimizin lansmanını yapmamız bekleniyor.”

rent a car 34

Sürücüsüz kamyonları ticarileştirmeye öncelik veren Aurora, Fed Ex, Paccar, Schneider, Werner ve Xpress. Bir sözcünün TechCrunch’a verdiği demeçte, ticari lansman, Dallas ve Houston arasında şoförsüz müşteriler için yük taşıyan yaklaşık 20 kamyonluk bir filonun işletilmesini içerecek.

Aurora, fonlarla ne yapmayı umduğunu özellikle söylemedi. Aurora’nın parayı “işletme sermayesi ve diğer genel kurumsal amaçlar” için kullanacağını belirten şirketin izahnamesi belirsiz. Paranın bir kısmı kısa ve orta vadeli yatırım sınıfı araçlara yatırılacak. Şirket bir dosyalamada, gelirlerin bir kısmının ek işletmeler, teknolojiler, ürünler veya varlıklar satın almaya veya bunlara yatırım yapmaya gitmesinin de mümkün olduğunu yazdı.

Yükseltme iki bölüme ayrılmıştır. Aurora, 73.333.333 adet A Sınıfı adi hisse senedini hisse başına 3 $’lık halka arz fiyatı veya 220 milyon $ değerinde satıyor. Şirket ayrıca 222.222.216 adet hisseyi, hisse başına 2,70 ABD Doları veya 600 milyon ABD Doları değerinde özel olarak satmaktadır. prospektüs Salı günü dosyalandı.

Hisseler Salı günü kapanışta 3,22 dolardan işlem görüyordu ve mesai sonrası işlemlerde keskin bir düşüşle 2,87 dolara düştü. Aurora’nın hisse senedi fiyatı Perşembe gününü 2,92 dolardan kapattı.

Aurora, ikinci çeyrek kazançlarını ne zaman açıklayacağını henüz açıklamadı, o zaman umarım nakit için planlarını özetleyecekler. Şirket bir dosyalamada, 30 Haziran 2023 itibarıyla 785 milyon $’lık nakit, nakit benzerleri ve kısa vadeli yatırımlar bildirmeyi beklediğini söyledi. Bu rakama, hisse satışından elde edilen 820 milyon $ dahil değil.

Yatırımcıların isimleri, anlaşma Cuma günü kapandığında gün ışığına çıkacak. Aurora, zama yalnızca bir dizi mevcut kurumsal ve stratejik yatırımcının katıldığını söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın