OpenAI’nin ChatGPT iOS uygulaması artık Kanada, Hindistan, Brezilya ve 30 ülkede daha mevcut

OpenAI Hindistan ve diğer 32 ülkedeki iOS kullanıcıları için ChatGPT uygulamasının kullanılabilirliğini genişletti – yalnızca bir hafta sonra ABD’de piyasaya sürüyor

Listede yeni ülkeler arasında Cezayir, Arjantin, Azerbaycan, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kosta Rika, Ekvador, Estonya, Gana, Hindistan, Irak, İsrail, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kuveyt, Lübnan, Litvanya, Moritanya, Mauritius yer alıyor. , Meksika, Fas, Namibya, Nauru, Umman, Pakistan, Peru, Polonya, Katar, Slovenya, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Bu haftanın başlarında OpenAI, ChatGPT uygulamasını şu şekilde genişletti: 11 ek ülke ABD’den sonra Bunlar arasında Fransa, Almanya ve İrlanda gibi Avrupa ülkeleri ile Yeni Zelanda, Nijerya, Güney Kore ve Birleşik Krallık yer alıyor.

Geçen Perşembe (18 Mayıs) ABD’de kullanıma sunulmasından bu yana ilk altı gün içinde, ChatGPT mobil uygulaması yarım milyon indirme, uygulama istihbarat firması data.ai tarafından paylaşılan verilere göre. Bu başarı, onu en yüksek performanslı yeni uygulamalardan biri yapıyor. Data.ai’ye göre uygulama, lansmanından bu yana ABD’deki diğer AI ve chatbot uygulamalarının yanı sıra Microsoft Edge ve Bing uygulamalarından da daha iyi performans gösterdi.

ChatGPT uygulaması, ücretsiz olarak kullanılabilir reklamları indirir ve hariç tutar, kullanıcıların iPhone’larını kullanarak üretken yapay zeka tabanlı sohbet robotuyla etkileşim kurmasına olanak tanır. Ayrıca OpenAI’nin konuşma tanıma sistemi Whisper aracılığıyla ses girişini destekler ve ChatGPT Plus kullanıcılarının GPT-4 aracılığıyla gelişmiş özelliklere erişmesine olanak tanır. Ayrıca, kullanıcılar ChatGPT Plus hizmetine de abone olabilirler. aylık 20$ maliyeti ABD’de, doğrudan iOS uygulaması aracılığıyla.

OpenAI, şu anda yalnızca iOS için ChatGPT uygulamasına sahiptir. Bununla birlikte, Microsoft ve Tiger Global ve a16z gibi marquee VC firmaları tarafından desteklenen girişimin, yakında piyasaya sürmeyi vaat ettiği bir Android sürümü de planlarında var.

ChatGPT uygulamasının genişletilmesi, OpenAI CEO’su Sam Altman’ın küresel politika yapıcılarla daha iyi bağlantı kurmak ve AI hakkındaki endişelerini anlamak için birkaç ülkeyi gezdiği bir zamanda geldi. Yönetim bazı Avrupa devlet başkanlarıyla bir araya geldi Bu hafta. O da önümüzdeki ayın başlarında Hindistan’ı ziyaret ediyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın