NovoNutrients CO2’yi proteine ​​dönüştürmek istiyor

Ama önce iş modelini kanıtlaması gerekecek

biz harcadık Geçen bir buçuk yüzyılda atmosfere karbondioksit pompaladık ve önümüzdeki on yılları harcamak zorunda kalacağımız açık. bunun önemli bir kısmını ortadan kaldırmak.

Ama sonra tüm bunlarla ne yapacağız? Bazı insanlar onu yeraltına pompalamayı öneriyor. Diğerleri de dahil olmak üzere ondan bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyor. sıvı yakıtlar Ve beton. Sorun şu ki, bunlar bugün oldukça düşük marjlı fırsatlar. Bir girişim, cevabın karbondioksiti proteine ​​​​dönüştürmek olduğunu düşünüyor.

TechCrunch+’ın özel olarak öğrendiğine göre, bu şirket tezini geniş ölçekte test etme şansı yakalıyor. NovoNutrients Avustralya’nın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden biri olan ve karbon yakalama sularına adım atmaya başlayan Woodside Energy’nin 3 milyon dolarlık teknoloji ve yatırım anlaşmasının yardımıyla pilot ölçekli bir tesis inşa edecek.

NovoNutrients, kirli işleri yapmak için bakterilere güvenir. Şirket, metabolik yollarında karbondioksit kullanabilen ve atık gazı enerji olarak kullanmalarına izin veren türleri bulmak için bilimsel literatürü araştırdı. Bilim adamları, başka türlü bilim tarafından bilinmeyen suşları da keşfettiler.

“Teknolojimiz, doğal olarak oluşan bu metabolizmayı nasıl sanayileştireceğinizle ilgili?” CEO David Tze TechCrunch+’a söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın