NoTraffic, trafik sıkışıklığının üstesinden gelmek ve yol güvenliğini artırmak için 50 milyon dolar artırdı

Yapay zeka tabanlı trafik yönetimi platformu NoTraffic, ABD genelindeki şehirlerde ivme kazanırken B Serisi fonlamada 50 milyon dolar topladı. altyapı faturası ikinci yılına giriyor ve trafik sıkışıklığını hafifletmek, CO2 emisyonlarıyla mücadele etmek ve yol ölümlerini azaltmak için bir dizi finansman programı devreye giriyor.

Tel Aviv merkezli girişim, trafik ışıklarını 21. yüzyıla taşımayı hedefliyor. Çoğu trafik kavşağı zamanlayıcılarla çalışır, ancak teknoloji bugün daha karmaşık bir çözüm için var. NoTraffic’in birleşik donanım-yazılım çözümü, kavşakları, gerçek zamanlı olarak toplanan verilere dayalı olarak trafik akışlarını yönetebilen akıllı kavşaklara dönüştürür.

Girişimin en son bağış toplaması, NoTraffic’in teklifini şehirlere trafik kavşağı yönetiminin ötesine ve hem yol güvenliğini hem de şehirler arası trafik akışını iyileştiren daha bütünsel bir çözüme genişletmesine yardımcı olacak.

Trafik yok yükseltmeye hazırlanıyor trafik şirketinin kurucu ortağı ve CEO’su Tal Kreisler, “eski altyapı sınırlarının ötesinde bir yönetim” dedi. NoTraffic, bir açıklamada. “Tıpkı cep telefonlarının işlerinin sabit hattını kesintiye uğratması gibi, çok çeşitli yeni uygulamalara, iş modellerine ve gelir havuzlarına kapı açan da Apple’ın AppStore’u oldu. Trafik yok‘nin SaaS platformu, benzer şekilde, altyapıda değişiklik yapılmadan paydaşlara esnek bir şekilde sağlanabilecek benzersiz içgörüler ve işlevler oluşturmak üzere tasarlanmıştır.”

NoTraffic’in çözümü, kavşaklarda, çatışma noktalarında veya karmaşık yollarda mevcut altyapıya V2X (araçtan her şeye) çipli akıllı sensörler kurmayı içerir. Hem sensörlerden hem de yoldaki bağlı ve otonom araçlardan gelen veriler, arabaların, bisikletlerin, otobüslerin, yayaların ve diğer yol kullanıcılarının hareketini yakalayan eksiksiz bir trafik resmi oluşturmak üzere birleşir.

Uç bilgi işlem kullanan sistem, her arabanın hangi yolu izleyeceği ve bunun bir sonraki kavşağı nasıl etkileyeceği gibi şeyleri belirleyebilir ve ardından trafik akışının nasıl canlandırılacağına dair kararlar alabilir. Bu bilgi daha sonra her kavşağı senkronize etmek için buluta gönderilir, böylece ızgara bir bütün olarak gerçek zamanlı yol koşullarına tepki verebilir.

Şirket, NoTraffic’in teknolojisinin yol kazalarını önlemeye de yardımcı olabileceğini söylüyor. Kavşak trafiğini yönetmeye yardımcı olan aynı sensörler, bir arabanın kırmızı ışıkta geçebileceğini veya bir yaya sokağa adım atabileceğini de algılayabilir. Ardından, yavaşlamak ve çarpışmayı önlemek için sınırlı görüşle yaklaşan bağlantılı bir aracı uyarabilir.

NoTraffic, kurulduğundan bu yana ciddi bir büyüme kaydetti. Temmuz 2021’de A Serisi, girişimin kemerinin altında bir avuç ABD şehri varken. Başlangıç, yakın zamanda Kuzey Amerika’daki yüzüncü nakliye departmanı müşterisine imza attı ve Kaliforniya, Teksas, Arizona ve Pensilvanya dahil 13 eyalette faaliyet gösteriyor.

NoTraffic, 2023’te coğrafi ayak izini ikiye katlama hedefiyle B Serisi fonları Japonya, İtalya, Almanya ve Birleşik Krallık gibi ek pazarlara açılmak için kullanmayı umuyor.

M&G Investments, VNV Global ve UMC Capital’in katılımıyla turu yönetti. mevcut yatırımcıların yanı sıra Grove Ventures, Vektor Partners, Next Gear Ventures, North First Ventures, Meitav Investment House, Alchimia Investments ve TMG.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın