Nio, Çin’in EV fiyat savaşına katılmayacağını söyledi. Şimdi tüm modellerde 4 bin doları azaltıyor

rent a car 34

Çin’in yerli Tesla yarışmacılarından biri olan Nio, tüm modellerinin fiyatlarını 30.000 yuan (4.200 $) düşürdü, NYSE listesindeki premium elektrikli araç sonradan görme ilan edildi Pazartesi gününde.

Haber, EV üreticilerinin, uygun fiyatlı hibrit eklentileriyle tanınan 28 yaşındaki, Shenzhen merkezli şirket BYD’nin önemli bir liderliği elinde tuttuğu dünyanın en büyük otomobil pazarında bir fiyat savaşına girmesiyle geldi.

Warren Buffet destekli üretici, bu yıl Ocak’tan Nisan’a kadar yaklaşık 600.000 araç sevk etti ve bu, ona pilli elektrik, plug-in hibrit ve hidrojen yakıt hücreli araçları içeren “yeni enerji” pazarından %35,3’lük bir pay verdi. veri Çin Binek Araç Birliği’nden (CPCA).

Nio, ilk dört ayı 40.000 adetin hemen altında bir satışla ve yeni enerjili araç (NEV) pazarında %2,3’lük mütevazi bir pazar payıyla tamamladı. 2014 yılında kurulan EV üreticisi, en pahalı modeli 70.000 $’a ulaşan birinci sınıf tüketici pazarında gözünü dikti. Yeni indirimle, en ucuz modelinin başlangıç ​​fiyatı, hizmet olarak pil bazında yaklaşık 228.000 yuan’a (32.000 $) düşüyor — Nio, pil değiştirmeyi en başından beri en önemli satış noktası haline getirdi ve yaklaşık 1.500 takas istasyonu kurdu. bugüne kadar.

Nio’nun fiyat indirimleri, kurucusu ve CEO’su William Li’den sadece iki ay sonra geldi. söz konusu şirketin düşük brüt kar marjı, fiyat savaşına katılmasını engelledi ve bu kör fiyat indirimleri yalnızca sağlıksız rekabete yol açacaktı. Tesla, Çin’de bazı durumlarda Şangay yapımı araçlarını ABD ve Avrupa’da satılanlardan %50 daha ucuz bırakarak birkaç tur önemli indirimler başlattı.

Amerikan otomobil üreticisi sonuç olarak satışlarında bir artış gördü. CPCA’ya göre, bu yılın ilk dört ayında Model Y, Çin’in tüm elektrikli araç sevkiyatlarının %10’unu oluşturdu ve satışlarda yıldan yıla %60 artış kaydetti. Agresif fiyat indirimleri 40’tan fazla otomobil markasını yönlendirdi davayı takip etmek ve şimdi Nio’nun da seçimi kalmadı gibi görünüyor.

4.200 $ indirimle birlikte Nio, yeni alıcılar için ücretsiz pil değiştirme hizmetlerini de sonlandırıyor. Fiyat teşviklerinin kârsız işi için satışları teşvik edip edemeyeceğini göreceğiz. gönderildi 2023’ün ilk çeyreğinde 690 milyon dolarlık net zarar.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın