Nijeryalı MyCover.ai, açık sigorta API platformunu yeni finansmanla ölçeklendirecek

Afrika’nın sigorta piyasası büyümesi bekleniyor 2022 ile 2028 arasında %7 bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) ile 120 milyar dolara ulaşıyor. Etkileyici görünse de, Afrika’daki sigorta endüstrisi, kıtadaki sigorta penetrasyonu çok düşük olmasaydı, %3’ün altında olmasaydı, daha değerli olabilirdi. raporlar. Sonuç olarak, geleneksel sigortacılar ürünlerini satmak için sınırlı bir pazara sahiptir ve bu pazar çoğu durumda küresel standartlara kıyasla vasatın altındadır.

Bununla birlikte, artan genç nüfus, artan akıllı telefon kullanımı, daha ucuz internet erişimi ve fintech uygulamalarının yaygınlaşması ile insurtech pazarı, penetrasyonu derinleştirmeye çalışan çeşitli müşteri segmentlerine çözümler sunan girişimler olarak şekilleniyor. Nijerya merkezli tek çözüm, MyCover.aibugün, Pan-Afrika risk sermayesi fonu Ventures Platformu liderliğinde devam eden yatırımcılar Founders Factory Africa ve Techstars’ın katılımıyla tohum öncesi fonlamada 1,25 milyon $ topladığını duyuruyor.

Geçen yıl Techstars Toronto programına katılan Nijeryalı insurtech girişimi, yatırımı şirket içi operasyonlarını ve teknoloji yeteneğini desteklemek, tescilli teknolojisine büyük yatırım yapmak ve operasyonlarını stratejik olarak diğer Afrika pazarlarına genişletmek için kullanacağını söyledi.

“Sigorta penetrasyonunun %1’in altında olduğu bir pazarda önemli bir paya sahip olmak istiyoruz. Bunu yaparken, diğer Afrika pazarlarına açılmak ve diğer gelişmekte olan pazarlara ve sonunda dünyanın geri kalanına gitmek istiyoruz çünkü çözümümüzün küresel olarak uygulanabilir olduğunu düşünüyoruz.” Adebowale Banjo TechCrunch’a bir aramada söyledi.

Banjo, işletmelerin CPO ile sigortayı mevcut ürün ve hizmetlerine entegre etmelerini sağlayan açık bir sigorta API’si sağlayan MyCover.ai’yi kurdu. Alexander Igwe-Ifendu ve CTO Fred Ebho 2021’de. MyCover.ai, Afrika’nın sigorta pazarındaki çeşitli sorunlu noktaları ele almayı planlıyor. Birincisi, sigorta sağlayıcıları silolar halinde çalışıyor. Sonuç olarak, tüketiciler için neleri optimize etmeleri gerektiği konusunda görünürlük eksikliği var, bu da müşteriler açısından erişim eksikliğine yol açıyor ve erişimi olanlar için prim ödüyorlar. Özetle, pazarın ana zorlukları arasında erişim eksikliği, yetersiz kapsam, sigorta ürünlerinin satın alınamazlığı ve sigorta süreçlerine ilişkin zayıf müşteri deneyimi sayılabilir.

MyCover.ai’nin neden kurulduğunu açıklayan Banjo, “Bir bütün olarak erişim ve dağıtımla ilgili bir sorun var, özellikle de sigorta şirketlerinin çalkaladığı ve insanların ihtiyaç duyduğu ve karşılayabildiği türden ürünlerle ilgili.” dedi. “Ayrıca sigorta şirketleri arasında bir anlaşma olmadığını, ürünlerde ve sigortalamada kademeli olarak iyileştirme yapmak için gereken görünürlük ve verilerin eksik olduğunu da öğrendik.”

Başlangıçta, kurucular sigorta sağlayıcılarını birbirine düşüren bir karşılaştırma sitesi oluşturdular. Ancak daha fazla pazar araştırmasının ardından, üç temel temas noktasında işleyen bir altyapı oyununa yöneldiler: sigortalama ve ürün geliştirme, dağıtım ve sigorta talepleri. Bunun Nijerya’da sigortanın benimsenmesine ve büyümesine hızla güç sağlayacağına inanıyorlardı.

rent a car 34
MyCover.ai

Görsel Kaynakları: MyCover.ai

MyCover.ai, Hygeia, Leadway, Sovereign Trust, AIICO Insurance ve Allianz gibi sigorta şirketleriyle entegre olan açık bir sigorta API’si sağlar. Girişim, bu şirketler ve fintech’ler, proptech’ler, e-ticaret şirketleri, telekomünikasyon şirketleri, lojistik ve mobilite/yolculuk ve BNPL platformları dahil olmak üzere son kullanıcılar için talep süreçlerini kolaylaştırıyor ve platformlarına yerleştirmek için 30’dan fazla kişiselleştirilmiş sigorta ürünü arasından seçim yapabiliyor. . Örneğin, bir üçüncü taraf lojistik platformu, filosunda taşınan mallar için nakliye kapsamında isteğe bağlı mallar sunabilir ve yolculara sağlık sigortası ve ferdi kaza sigortası sağlayabilir.

Banjo, MyCover.ai’nin Kenya dahil diğer API güdümlü sigorta teknolojilerinden nasıl farklı olduğuna atıfta bulunarak, “Raylarımızın sigortayı ana akım haline getirmesini, erişimi iyileştirmesini ve hasar yönetimi çözümümüzü güçlendirmek için yapay zekayı kullanırken harika ürünler sağlamasını istiyoruz” yorumunu yaptı. Lami Teknolojileri ve Nijerya’nın Kurasel. “Ayrıca günün sonunda her şey insanların edindiği deneyime bağlı. Piyasada anladığımız veya gördüğümüz şey, insanların piyasada herhangi bir sigorta ürünü almaktansa kişiselleştirilmiş ürünlere daha uyumlu hale geleceğidir. Bu nedenle, yapmaya çalıştığımız şey, müşterilerin sigorta deneyimini iyileştirmek ve yaşam tarzları ile belirli nüanslara dayalı kişiselleştirilmiş ürünlerin piyasaya sürülmesine yardımcı olmaktır.”

Ulusal Sigorta Komisyonu’na (NAICOM) göre, Nijerya nüfusunun yalnızca %0,5’i sigorta kapsamındadır. Bu, ülkedeki çoğu insanın hiçbir zaman sigorta kapsamına girmediği ve acil durumlarda kendilerini kurtarmak için kişisel fonlarına güvenmeleri gerektiği anlamına gelir. Bireyler savunmasız bırakılıyor ve olumsuz koşullardan kurtulmaya çalışıyor, bu da onları sıklıkla daha fazla yoksulluğa sürüklüyor. Bu nedenle, API ürünlerine ek olarak MyCover.ai’nin, girişimcilere ve küçük ve mikro işletmelere başlangıçtan sigorta ürünleri satın alma yolu sunan ve böylece personelini kapsayan (örn. doğum öncesi bakıma erişim, göz ve diş hizmetleri) ve varlıklar, aylık 2 ABD dolarından (~₦‎1.500) başlayan fiyatlarla.

MyCover.ai, lansmanından bu yana ülke çapında 30 sigorta sağlayıcıyla ortaklıklardan 1 milyon doların üzerinde brüt yazılı prim kaydettiğini iddia ediyor. MyCover.ai’yi başlatmadan önce şirketin iş geliştirme başkanı olan Banjo MallforAfrika, ayrıca, boru hattındaki yaklaşık 50 diğer sağlayıcıyla çeşitli aşamalarda olan insurtech platformunun, 30.000’den fazla son kullanıcıya hizmet verirken 50.000’den fazla poliçeyi işlediğini de açıkladı. CEO, iki yaşındaki insurtech’in 2022’de gelirini bir önceki yıla göre ikiye katladığını ve aynı büyümeyi bu yılın sonuna kadar tekrarlamayı planladığını da sözlerine ekledi.

Yatırım hakkında yorum yapan Ventures Platform’un genel ortağı Dotun Olowoporoku, “Adebowale ve ekibi Nijerya’daki sigorta ortamını yeniden şekillendiriyor ve kıtada çok ihtiyaç duyulan sigorta altyapısını inşa ederek gözlerini daha geniş Afrika pazarına dikmiş durumda. Yeterli hizmet alamayanlar arasında belirli sigorta penetrasyon alanlarına odaklanan diğer sigorta teknolojisi çözümlerinin aksine, MyCover.ai işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyor ve bu zorlukların tüm yelpazesini kapsayan bir hizmetler paketi sunuyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın