Navan, yeni Mastercard ve Visa ortaklıklarıyla gider yönetimi girişimlerine göz atıyor

rent a car 34

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi ister misiniz? Üye olmak Burada.

Son yıllarda, bir dizi yeni girişim, şirketlere kurumsal kredi kartları sağlamayı bir iş haline getirdi. Bu oyuncular, otomatik gider yönetimi sunarak yalnızca birbirleriyle değil, Concur ve Expensify gibi eski sağlayıcılarla da rekabet eder.

Bu girişimlerin çoğu takas ücretlerinden gelir elde ediyor, yani sağladıkları kurumsal kartla yapılan her işlemden belirli bir yüzde alıyorlar. Örneğin Ramp böyle bir şirkettir. Bu girişimlerden bazıları, harcama yönetimi yazılımları için abonelik ücreti alarak da para kazanıyor. Öncelikle bir kurumsal kart sağlayıcısı olarak başlayan Brex, geçen yıl yazılım alanında büyük bir atılım yaptı.

Navan (eski adıyla TripActions) hem şirket kartı hem de yazılımına abonelik sunar. Şirket bugün bir sürprizle, işletmelere kurumsal kart sağlayıcılarını değiştirmek zorunda kalmadan otomatik gider yönetimi ve mutabakat sunmanın bir yolunu sunan patentli bir kart bağlantısı teknolojisi olarak tanımladığı Navan Connect adlı yeni bir ürünün piyasaya sürüldüğünü duyuruyor. İlk lansman için Navan, yakın gelecekte ek ağ bağlantılarını duyurmayı planlayarak Mastercard ve Visa ile ortaklık kurdu.

Navan’ın, çeşitli nedenlerle mevcut bir banka ortağıyla çalışmaya devam etmeyi tercih eden, ancak giderleri yönetmek için daha modern yöntemler sunma seçeneği isteyen şirketlerden oluşan büyük bir pazara hitap etmesi açısından bu hareket önemlidir. Harcama raporlarını dosyalamak, açık ara çalışanların en sevmediği görevlerden biridir, ancak süreci otomatikleştirmenin ardındaki mantık, gider raporlarını ortadan kaldırmanın ötesindedir – aynı zamanda şirketlere, çalışanların nasıl ve nerede harcama yaptıklarına ilişkin daha fazla bilgi vermeyi ve böylece yollarını belirlemelerini sağlamayı amaçlar. gelecekteki maliyetleri azaltmak ve şirket politikasının karta uygulanmasını sağlamak.

Michael’a göre şimdi, Navan’ın teknolojisini entegre ederek, herhangi bir kurumsal Visa veya Mastercard kullanıcısı, yönetmeye çalıştıkları politikaları ve bütçeleri belirleme ve ardından tüm harcamaların otomatik olarak mutabık kılınmasını ve dosyalanmasını sağlama gibi şeyleri yapma seçeneğine sahip olacak, Michael’a göre Navan Expense’in başkan yardımcısı ve genel müdürü Sindicich.

TechCrunch’a konuşan Sindicich, “Müşterilerle konuştuğumuzda, bazıları kartlarımızı ve kredimizi istiyorlar, ancak aynı zamanda – özellikle daha büyük şirketler – çalışanlarını yönetmek için daha iyi araçlar isteyen mevcut bankacılık ilişkileri ve kurumsal kartlara sahip bazılarını görüyoruz” dedi. . “Geçmişte, Navan da dahil olmak üzere yeni oyunculardan biriyle çıktığınızda, verdikleri kartları almaya borçluydunuz. Ancak yaptığımız şey, dünyadaki Visa ve Mastercard’larla bağlantı kurmamıza ve yine de gerçek zamanlı mutabakatı elde etmemize olanak tanıyor.”

Görsel Kaynakları: Navan

Navan, yeni Connect ürününün kendi kurumsal kart teklifiyle rekabet etmesinden endişe duymuyor gibi görünüyor.

Sindicich, Navan’ın geçmişte masrafları ve seyahat ürünleri için lisans ücretleri ve yazılım ücretleri aldığını söyledi. Yolculuk ücretleri ve bazen uygulama ücretleri alır. Ve tedarikçilerden “bazı komisyonlar” ve kart kaydırmalardan bazı takas komisyonları alıyor.

TechCrunch’a “Ama bizim için hiçbir zaman banka olmakla ilgili olmadı” dedi. “Yani Connect, takasta Navan kartlarımızdan kazanabileceğimiz parayı tüketirdi. ama o takasın büyük bir kısmını zaten müşterilere indirim olarak geri veriyorduk. Ve bizim ya da Silikon Vadisi’nin, oradaki bu büyük bankaların bazılarına karşı daha iyi bir banka kurarak yenilik yapacağımızı söylemeye hakkımız olduğunu düşünmüyorum. Sigortalama konusunda daha iyiler. Sermayeyi yönetmede ve sermayeyi artırmada daha iyidirler. Navan’ın sağlayabileceği şey, bu teknoloji ve bu bütünsel çözümü sunmak için bankalarla ortak olmaktır. Ve bu yüzden odaklandığımız yer orası.”

Ele aldığımız bir konu hakkında bir haber ipucu veya içeriden bilgi mi aldınız? Sizden haber almak isteriz. Bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Ya da [email protected] adresinden bize bir not bırakabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı duymaktan mutluluk duyarız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın