Mustafa Sarıgül’den 82. Il önerisi

Mustafa Sarıgül’den 82. Il önerisiTDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir kafede basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Sarıgül, Türkiye’nin bir oldukca ilinden İskenderun’un daha büyük olduğunu ve ekonomik canlılık bakımından il olmayı hak ettiğini belirterek, “İskenderun, bugün birçok il olan yerden daha da büyük, daha da mühim bir konumdadır. Anadolu’yu canlandırmamız lazım. Anadolu’yu canlandırmanın en mühim yerlerinden bir tanesi de hak etmiş olan İskenderun’u inşallah 82. Ilimiz yapmayı öneriyoruz. Kaldı ki 100 tane il olmasını arzu ediyoruz. Bunlar üstünde partimiz yoğun olarak çalışma yapıyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iyi mi yönetildiği mevzusunda basın mensuplarından gelen suali da cevaplandıran Sarıgül, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, geçmişte benim göreve getirdiğim bir arkadaşımdır. Pandemi sebebiyle belediye başkanları yeteri kadar emek verme yapamadılar, şimdi dönemleri başladı. Belediye başkanlarının karnesini 5 yılda bir halk verir. Ben bu konuda kişisel olarak bir şey söylemek istemiyorum. İstanbul halkı bir buçuk yıl sonrasında gereğini yapmış olacaktır” dedi.

Daha sonra gençlerle buluşan Sarıgül, onların sorularını yanıtladı. Sarıgül’e programlarında, TDP Genel Başkan Yardımcısı Muzaffer Rıza Nerse ile partisinin il ve ilçe başkanları da birlikte rol aldı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın