Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Bartın’a gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Bartın’a gidiyorCumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bartın’ımızın Amasra ilçesinde olup biten maden patlamasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Yaralanan kardeşlerime de acele şifalar arzuluyorum.
Olay sonrası süratle başlamış olan arama kurtarma başta olmak suretiyle, patlama ile alakalı tüm konularda tüm kurumlarımız çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Çalışmaları yerinde uygulamak ve kontrol etmek amacıyla üç bakanımız, verdiğimiz talimat üzerine bölgeye intikal etmiştir. Ben de yarınki Diyarbakır programımı iptal ederek inşallah Amasra’ya geçecek, tüm emek harcamaları yerinde koordine edeceğim. Bölgedeki tüm esenlik ekiplerimiz, hastanelerimiz yaralı kardeşlerimiz için seferber edilmiştir. Mevcut tesislere ilave olarak Sağlık Bakanlığımız bölgede bir acele müdahale ünitesi kurmuştur. İhtiyaç halinde yaralılarımızı sevk amacıyla ambulans uçaklarımız hazırdır. Patlamayla ilgili lüzumlu soruşturma başlatılmış, 3 savcımız görevlendirilmiştir. Soruşturma bütün boyutlarıyla devam etmektedir.

Meydana gelen bu üzücü hadiseyle alakalı ancak resmi kurumlarımızın açıklamalarının dikkate katılımı, provokatif ve dezenformasyon içeren art niyetli içeriklere saygınlık edilmemesi gerekmektedir. Temennimiz can kaybının daha çok artmaması, madencilerimizin sağ salim kurtarılmasıdır ve bütün çabalarımız bu yöndedir” ifadelerine yer verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın