Musk, Başbakan Modi ile görüştükten sonra Tesla ve Starlink’i Hindistan’a getirmeyi düşündüğünü söyledi

Tesla CEO’su Elon Musk, firmanın Hindistan’a yatırım yapmak ve elektrikli otomobil üreticisini “insanca mümkün olan en kısa sürede” ülkeye getirmek istediğini söyledi.

Musk, Salı günü Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile “çok iyi” bir görüşme yaptığını ve “çok da uzak olmayan bir gelecekte bir şeyler duyurabileceklerinden” umutlu olduğunu söyledi.

Diyalog, Tesla ve Yeni Delhi’nin otomobil üreticisini Güney Asya pazarına getirmek için teşvikler hakkında görüşmeleri yeniden canlandırdığı bir zamanda geliyor. Konuya yakın bir kaynağa göre SpaceX temsilcileri, son haftalarda Hindistan’daki telekomünikasyon bakanlığıyla ülkede uydu internet hizmeti Starlink’in kurulması için görüşmeleri yeniden canlandırdı.

Musk, birkaç yıldır Tesla’yı Hindistan’a getirmek istiyor. planını daha önce açıklamıştı. otomobil üreticisini 2021 gibi erken bir tarihte ülkeye getirmekancak Yeni Delhi önemli teşvikler sunana kadar büyük taahhütlerde bulunmaya direndi.

tesla Hindistan’da üretim tesisi kurmayacak Musk geçen yıl, bir Hint eyaletinin elektrikli otomobil üreticisinin ülkenin güney kesiminde bir fabrika açmayı planladığını açıklamasından bir yıldan fazla bir süre sonra, Güney Asya ülkesinde ithal araba satmasına ve servis yapmasına ilk kez izin verilene kadar, dedi.

rent a car 34

Musk Salı günü Modi’nin “büyük bir hayranı” olduğunu söyledi.

“Hindistan, dünyadaki herhangi bir büyük ülkeden daha fazla umut vaat ediyor. Hindistan’ı gerçekten önemsiyor çünkü bizi Hindistan’da önemli yatırımlar yapmaya zorluyor ki bu bizim yapmayı planladığımız bir şey. Doğru zamanı bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Musk Salı günü yaptığı açıklamada, Starlink’i ülkeye getirmeyi dört gözle beklediğini ancak belirli bir zaman çizelgesi vermediğini söyledi. SpaceX’in bir parçası olan Starlink, 2021’in sonlarında Hindistan’daki işletmesini kaydettirdi ve yerel işi yürütmesi için üst düzey bir yönetici tuttu.

Starlink Hindistan için işe alınan yönetici Sanjay Bhargava, haftalar sonra istifa etti Hindistan hükümeti, SpaceX bölümüne Güney Asya pazarında faaliyet gösterme lisansına sahip olmadığı için cihazlar için sipariş almayı durdurma emri verdikten sonra.

Musk’ın Modi ile görüşmesi, Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in bu ayın başlarında Hindistan’ın düzenli olarak sosyal medya devine belirli gönderileri ve hesapları kaldırması talimatını verdiğine dair patlayıcı ifşasını takip ediyor. bu taleplere tehditlerle eşlik eden uyumsuzluk durumlarında yasal sonuçlar.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın