Montana TikTok’u yasakladı | TechCrunch

Montana Valisi Greg Gianforte, Çin’in sahip olduğu sosyal medya uygulamasına ilişkin ülkenin en güçlü kısıtlamalarını imzaladı TikTok kanuna.

TikTok, son aylarda ABD’de Kongre ve eyalet yasama meclislerinden gelen artan baskıyla karşı karşıya kaldı, ancak Montana’nın eylemleri, uygulama konusu açık bir soru olarak kalsa bile bu tehditleri önemli ölçüde artırıyor.

Gianforte, “Bugün Montana, Montanalıların özel verilerini ve hassas kişisel bilgilerini Çin Komünist Partisi tarafından toplanmaktan korumak için herhangi bir devletin en kararlı adımını atıyor” dedi.

Gianforte yaptığı açıklamada, TikTok’un verilerini Çin hükümeti ile paylaştığının “iyi bir şekilde belgelendiğini” iddia etti – bu, uygulama ve nasıl çalıştığı hakkında kamuya açık bilgilerle doğrulanmayan bir iddia.

varken kanıt yok TikTok veya ana şirketi ByteDance’in uygulamanın bilgilerini Çin hükümeti ile paylaştığını söyleyen TikTok, çalışanların uygulama verilerini kullanarak gazetecilerin konumlarını gözetlediği bir olayı itiraf etti – bu, uygulama ve gizlilikle ilgili endişelerle ilgili konuşmalarda sıklıkla bahsedilen bir skandal.

Montana’daki milletvekilleri, bu yılın başlarında TikTok yasağı yasa tasarısını açıklayarak, yasak ve uygulamanın ABD’de kullanımını sınırlamaya yönelik diğer öneriler etrafında bir tartışma fırtınası başlattı. ban, uygulama mağazalarının uygulamayı eyalet içindeki herhangi bir kullanıcıya dağıtmasını engellemek için tasarlanmıştır.

Bunun mümkün olup olmayacağı henüz görülmedi. Google ve Apple, TikTok veya diğer uygulamalara karşı kendi yasaklarını koyan daha fazla eyalet yasama meclisinin lojistik kabusuyla karşı karşıya kalmamak için ABD içinde uygulamaların indirilebileceği yerleri sınırlayan eyalet düzeyindeki yasaları muhtemelen geri çekecek. TikTok kullanıcılarının da geri adım atması muhtemel ve şirket zaten hevesli kullanıcı tabanından yararlanarak Montana yasasına karşı çıkmak.

Bunun nasıl sonuçlanacağına dair bir ton bilinmeyen var, ancak kesin olan tek şey, Montana’nın en yeni yasasının önümüzdeki aylarda mahkemede bazı güçlü zorluklarla karşılaşacağından emin. Her şeyin nasıl gittiğini görmek için takip edeceğiz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın