Meta, AB merkezli kullanıcıların VPN aracılığıyla Konulara erişmesini engelliyor

rent a car 34

Birden fazla AB merkezli kullanıcı, erişim sağlayamadığından şikayet ettikten sonra Instagram’ın Konular uygulaması Meta, VPN aracılığıyla bu tür çabaları engellediğini söyledi.

Şirket, geçen hafta Konuları başlattı, ancak uygulamayla ilgili gizlilik endişeleri göz önüne alındığında, AB’de mevcut değil. Şirket yaptığı açıklamada, kullanıcıların yeni sosyal uygulamaya erişmesini engellemek için daha fazla önlem uyguladığını söyledi.

“İplikler şu anda çoğu Avrupa ülkesinde kullanılamıyor ve bu ülkelerden insanların mesaj dizilerine erişmesini önlemek için ek önlemler aldık. Avrupa, Meta için çok önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve gelecekte Threads’i daha fazla ülkeye ulaştırmayı umuyoruz” dedi. Matt Navarra.

Bugün erken saatlerde, AB merkezli birkaç kullanıcı Twitter’da VPN kullandıktan sonra bile Threads uygulamasına erişemediklerini belirten ekran görüntüleri yayınlamaya başladı.

Threads uygulaması, Meta’nın gizlilik politikası ve uygulamanın iOS listesi uyarınca kullanıcıları kapsamlı bir şekilde izler; bu, uygulamanın sağlık ve finansal veriler, kesin konum, göz atma geçmişi, kişiler ve arama geçmişi gibi son derece hassas bilgiler dahil olmak üzere bir dizi kişisel veri toplayabileceğini ortaya çıkarır. .

Bu yaklaşım AB’de Meta için yasal ve düzenleyici zorluklar yaratmaktadır.

AB veri koruma yasası uyarınca Meta, bu tür kişisel verileri reklam hedefleme için yasal olarak işlemek için geçerli bir yasal dayanağa ihtiyaç duyar – bu, şirketin bir Adalet Divanı’nın son kararı.

Hepsi bu da değil: Bloğun parlak yeni ex-ante antitröst rejimi, Dijital Piyasalar Yasasıayrıca nasıl yapılacağına da sınırlar koyar geçerli bekçi devleri reklamlar için verileri birleştirebilir. Ve Meta’nın sahip olduğu bildirildiğine göre DMA’nın kendi işinin veri kullanımına nasıl uygulanacağına dair belirsizliğin AB’de kullanıma sunulan İpliklerin gecikmesinin arkasında olduğunu belirtti.

Avrupa’nın çoğunda resmi olarak piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen, Meta’nın Twitter rakibi şu anda iyi bir başlangıç ​​yaptı: uygulama sadece birkaç gün içinde 100 milyon kaydı aştı.

Ancak, göre analitik izleme firması Sensor Tower, günlük aktif kullanıcı sayısı bu hafta Cumartesi gününe göre %20 azaldı ve uygulamada geçirilen süre de azaldı. Bu nedenle, Twitter’ın Meta sürümünün yeniliği eskidikçe, Threads vızıltısının daha çok bir arka plan uğultusuna dönüşüp dönüşmeyeceği henüz belli değil.

Bu haftanın başlarında Meta, Thread iOS uygulamasını aşağıdakiler için destekle güncelledi: iOS 17 ve azaltılmış ikili boyut diğer küçük iyileştirmelerle birlikte.

Web veya masaüstü desteğinin olmamasıyla ilgili bir gönderiye yanıt veren mühendis Cameron Roth, bunun “açmak” kadar basit olmadığını söyledi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın